Inaki Astiz: Czuję konkurencje ze strony Lewczuka

- Nie lekceważymy meczu o Superpuchar. To jest trofeum, a w Legii chcemy zdobywać każdy puchar - mówi obrońca Legii Warszawa Inaki Astiz.


W piątek legioniści wrócili do zajęć w Warszawie. Do środy podopieczni Henninga Berga przebywali na obozie przygotowawczym w Gniewinie. Jak Hiszpan ocenia zgrupowanie? - Doskonale. Czuję, że forma idzie górę - mówi. A jakie elementy gry legioniści ćwiczyli na Pomorzu najbardziej intensywnie? - Przede wszystkim różne warianty gry ofensywnej. Jako obrońcy pracowaliśmy głównie nad wyprowadzaniem piłki od tyłu. Ale nie zapominaliśmy także o doskonaleniu gry defensywnej - odpowiada 30-latek.

Piłkarze Legii mieli zaledwie dwa tygodnie odpoczynku. Czy nie obawiają się zmęczenia, które może nadejść po okresie przygotowawczym? - Absolutnie. Nawet lepiej, że przerwa była tak krótka, bo nie straciliśmy formy z końcówki sezonu, dlatego łatwiej jest nam przygotowywać się do kolejnych rozgrywek. Poza tym jesteśmy dokładnie obserwowani przez sztab szkoleniowy i każdy kto będzie potrzebował kilku dni wolnego na pewno je dostanie - stwierdza piłkarz.

Latem na Łazienkowską trafiło pięciu nowych zawodników, wśród nich Igor Lewczuk. Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz jest szykowany przez Berga do gry na środku obrony. Jak o rywalu do miejsca w pierwszej jedenastce wypowiada się Astiz? - Prezentuje się doskonale na meczach i na treningach. Bardzo dobry piłkarz. Świetny transfer. Naprawdę czuję konkurencję ze strony Igora. Ale to bardzo dobrze, bo konkurencja jest potrzebna każdemu piłkarzowi, inaczej nigdy nie będzie lepszym graczem - obiecuje.

W mediach pojawiły się informacje, że sztab szkoleniowy Legii priorytetowo traktuje mecz sparingowy z Hapoelem Beer Szewa, a nie spotkanie o Superpuchar Polski z Zawiszą. Co na to Hiszpan? - Nie lekceważymy meczu o Superpuchar. To jest trofeum, a w Legii chcemy zdobywać każdy puchar. Zawisza na pewno nie będzie miała taryfy ulgowej. Tak samo Hapoel. Zależy nam na zwycięstwie w każdym meczu - komentuje obrońca.

Już 16 lipca legioniści rozegrają pierwszym mecz w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Rywalem warszawian będzie Saint Patrick's Athletic. Czy wiedzą coś o mistrzu Irlandii? - Gonzalo Feio poleciał do Irlandii obserwować Saint Patrick i po powrocie powiedział nam kilka słów. Ale na razie skupiamy się wyłącznie na dwóch najbliższych meczach. Później będziemy myśleć o Irlandczykach - kończy Astiz.