Segunda Division. Jan Urban trenerem Osasuny

Jan Urban został oficjalnie ogłoszony trenerem Osasuny. Sam trener nie zaprzeczał pogłoskom, które pojawiały się już w zeszłym tygodniu. Teraz jednak hiszpański klub podał oficjalny komunikat.


Urban przez pięć lat był piłkarzem Osasuny. Kontrakt podpisał w 1989 roku i do dziś jest uważany za jednego z lepszych zawodników zagranicznych, którzy grali w tym klubie. Były szkoleniowiec Legii prowadził też rezerwy tego klubu w sezonie 2006/2007.

Kilka dni temu polski trener spotkał się z członkami zarządu Osasuny. Urban zaprezentował włodarzom klubu z Pampeluny swój pomysł na rozwój zespołu. Drużyna prowadzona przez 57-krotnego reprezentanta Polski opierałaby się na najbardziej utalentowanych wychowankach hiszpańskiego klubu. Ta wizja jest determinowana przez trudną sytuację finansową spadkowicza, bowiem Osasuna ma długi wynoszące kilkadziesiąt milionów euro. Projekt przedstawiony przez byłego piłkarza Górnika Zabrze przypadł do gustu kierownictwu klubu. Lokalne media donosiły, że porozumienie między trenerem a zarządem jest naprawdę bardzo blisko. Jednak ostateczna decyzja miała zapaść w ciągu najbliższych dni.

Urban niedawno potwierdzał, że trwają rozmowy z klubem, ale nie może powiedzieć nic oficjalnego. Dziś na stronie hiszpańskiego klubu pojawiła się już informacja o Urbanie jako nowym trenerze Osasuny.

52-latek zastąpi Javiego Garcię, który został zwolniony po tym, jak w minionym sezonie drużyna spadła do Segunda Division.