Pechowa sobota w Legii. Trzy kontuzje i przeziębienie

Czterech piłkarzy Legii nie dokończyło sobotnich zajęć z zespołem. Duszan Kuciak, Ondrej Duda i Ronan zeszli z treningu z powodu kontuzji, a Jakub Kosecki odczuwa skutki przeziębienia. Na razie nie wiadomo, jak groźne są urazy trzech pierwszych.


Czterech zawodników nie dokończyło sobotnich zajęć Legii podczas zgrupowania w Gniewinie. Mimo że trener Henning Berg zarządził tego dnia jedynie wewnętrzną gierkę, aż trzech piłkarzy nabawiło się mniej lub bardziej poważnych urazów.

Pierwszy opuścił zajęcia Duszan Kuciak, który narzekał na ból stopy - któryś z kolegów z zespołu w trakcie gry przypadkiem nastąpił na nogę Słowaka, a uraz - mimo że raczej niegroźny - wykluczył bramkarza Legii z zajęć.

Zaraz po nim murawę opuścił Duda. Pomocnik Legii poślizgnął się na śliskiej murawie i łapiąc się za lewą kostkę, upadł na boisko. W asyście Kazimierza Sokołowskiego Duda zszedł z placu gry, a przy ławce rezerwowych opatrzył go lekarz Legii. Nie wiadomo na jak długo uraz wyeliminował Dudę z treningów.

Najpoważniej wygląda sprawa Ronana, nowego obrońcy w składzie Legii. Brazylijczyk narzeka na ból w mięśniu czterogłowym. Na razie jego udział w zajęciach jest wykluczony. Jego miejsce na lewej stronie defensywy zajął podczas wewnętrznej gierki... Władimir Dwaliszwili.

Treningu nie dokończył także Jakub Kosecki - narzekający na lekkie przeziębienie.

Z zespołem trenowali z kolei wracający do gry Ivica Vrdoljak, Dossa Junior i Jakub Rzeźniczak. Dwaj pierwsi jedynie truchtali i odbyli lekkie zajęcia indywidualne, z kolei Rzeźniczak, w piątek mający dzień wolny, wrócił do zajęć na pełnych obrotach.