Tak dla fanatyzmu, nie dla głupoty, czyli Legia bezpieczna

- Naszym celem jest zwiększyć świadomość kibiców. Chcemy edukować nie tylko fanów z ?Żylety? - mówi dyrektor biura zarządu Bogdan Kuzio o nowej kampanii Legii dotyczącej bezpieczeństwa.


"Tak dla fanatyzmu, nie dla głupoty" - Legia w piątek wystartowała z kampanią edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu na stadionie. - Już od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do tego projektu. Jego celem jest pokazanie w przystępnej formie, że stadion to nie jest miejsce nakazów i zakazów. Że najważniejszy jest dialog - mówi Bogdan Kuzio, odpowiedzialny w Legii za bezpieczeństwo.

"Bezpieczna Legia", "Nietypowe sytuacje", "Celebruj odpowiedzialnie" - to niektóre zakładki, które znajdują się na stronie bezpieczenstwo.legia.com. Stronę uzupełniają też krótkie filmy edukacyjne, poruszające istotne kwestie związane z zachowaniem kibiców, takie jak zajmowanie ciągów komunikacyjnych czy nadużywanie alkoholu.

- Zależy nam na tym, aby poziom bezpieczeństwa i jakość oglądanych meczów był jak najwyższy. Naszym celem jest zwiększyć świadomość kibiców. Chcemy edukować nie tylko fanów z "Żylety" - podkreśla Kuzio. - Dla przykładu podam, że od jakiegoś czasu pracujemy, aby na trybunach wschodniej i południowej kibice zajmujący miejsca na dole zauważyli tych, którzy siedzą wyżej.

- Do tej pory często wyglądało to tak, że jak kibice na dole stanęli, to stać musieli wszyscy. A to nie są takie trybuny. Tam przychodzi wielu tzw. pikników, którzy mecz wolą oglądać na siedząco. I to staramy się uświadamiać - tłumaczy Kuzio.

W nową kampanię Legii zaangażowali się Henning Berg oraz raper będący jednocześnie kibicem Legii - Pjus. - To dopiero początek naszych działań. Stronę na pewno będziemy uzupełniać o kolejne informacje - zapowiada Kuzio.