Kadra Legii na zgrupowanie w Belek. Nie ma Bielika, jest Furman

29 piłkarzy znalazło się w kadrze Legii na pierwsze zimowe zgrupowanie. Legioniści wylecą do Turcji w niedzielę.


W Legii nie ma już 17-letniego Krystiana Bielika, który ma podpisać umowę z Arsenalem, ale na półroczne wypożyczenie do klubu z Łazienkowskiej trafił Dominik Furman. Defensywny pomocnik znalazł się w kadrze na zgrupowanie w tureckim Belek.

Trener Henning Berg do Turcji zabierze w sumie 29 piłkarzy. Z drużyny rezerw szansę treningów z pierwszym zespołem otrzymał pomocnik Norbert Misiak.

Pierwszy obóz przygotowawczy do rundy jesiennej rozpocznie się w poniedziałek w Belek. W czasie zgrupowania legioniści rozegrają trzy sparingi: 24 stycznia z Viktorią Pilzno, a trzy dni później w ciągu jednego dnia dwie różne jedenastki zmierzą się z azerskim Karabachem Agdam i rosyjskim Zenitem St. Petersburg.

Kadra Legii na pierwsze zimowe zgrupowanie:

Bramkarze: Duszan Kuciak, Łukasz Budziłek, Konrad Jałocha

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Inaki Astiz, Dossa Junior, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski, Mateusz Wieteska.

Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk, Guilherme, Helio Pinto, Michał Żyro, Jakub Kosecki, Ondrej Duda, Mateusz Szwoch, Robert Bartczak, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Moneta, Norbert Misiak.

Napastnicy: Marek Saganowski, Orlando Sa, Adam Ryczkowski.