Orlando Sa: W tym sezonie pokażę, na co mnie stać

- Jestem zadowolony z bramki i swojego występu, ale liczy się drużyna. Będę dalej ciężko pracował i wierzę, że w tym sezonie pokażę, na co mnie stać - powiedział po sparingu z Atlantasem Kłajpeda strzelec jednej z dwóch bramek Orlando Sa.


Portugalczyk trafił do siatki wicemistrza Litwy w 52. minucie - najpierw stracił piłkę, ale powalczył o nią i po chwili, w sytuacji sam na sam, nie dał szans bramkarzowi Atlantasa Mantasowi Galdikasowi. - To nasz pierwszy mecz, więc mogliśmy czuć się trochę zmęczeni - komentował spotkanie Sa. - Na tym etapie pomaga to bardziej w przygotowaniu fizycznym, bo czeka nas długi sezon, wiele spotkań i już teraz każdy musi dawać z siebie wszystko, aby kondycja rosła. Już 9 lipca czeka nas ważny mecz o Superpuchar, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku - dodał Portugalczyk.

W rundzie wiosennej Sa strzelił tylko jednego gola dla Legii, w której rozegrał niespełna 300 minut. Po środowym sparingu był w dobrym humorze. - Jestem zadowolony z bramki i swojego występu, ale liczy się drużyna. Będę dalej ciężko pracował i wierzę, że w tym sezonie pokażę, na co mnie stać - powiedział po meczu z Atlantasem.

- Nie chcę nikogo wyróżniać, ale Orlando na pewno zasłużył na słowa pochwały - strzelił gola, popisał się kilkoma dobrymi dryblingami, wypracował rzut karny, którego jednak sędzia nie podyktował. Widać postęp w jego postawie - ocenił Portugalczyka trener Henning Berg.