Mateusz Szwoch: Nie interesuje mnie przesiadywanie na ławce rezerwowych

Mateusz Szwoch podpisał we wtorek kontrakt z Legią Warszawa. 21-latek związał się z klubem z Łazienkowskiej 4-letnią umową.


Szwoch jest ofensywny pomocnikiem. Na Łazienkowską trafił z Arki Gdynia, gdzie występował od roku 2009. W barwach gdynian rozegrał 67 spotkań, w których zdobył dziewięć goli. W Legii będzie grał z numerem 14.

- Legia to najlepszy klub w Polsce i każdy marzy, żeby kiedyś się w nim znaleźć. Mnie przydarzyła się taka okazja, więc grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Jestem ambitnym zawodnikiem, a warszawianie dali mi najlepsze warunki do rozwoju. Mam nadzieję, że wykorzystam je w stu procentach - powiedział Szwoch dla Warszawa.sport.pl tuż po podpisaniu umowy.

Jakie cele wyznaczył sobie młody zawodnik na początku swojej przygody w Warszawie? - Mam nadzieję jak najszybciej wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Nie jestem minimalistą, więc nie interesuje mnie przesiadywanie na ławce rezerwowych - zakończył 21-letni pomocnik.

Szwoch jest drugim letnim transferem mistrzów Polski. Wcześniej do drużyny z Łazienkowskiej trafił z GKS-u Katowice bramkarz Łukasz Budziłek.