Z Meliksonem w składzie siła rażenia Legii może robić wrażenie [PRZEGLĄD PRASY]

- Jeśli Maor będzie grał tak, jak w Wiśle, z pewnością siła rażenia warszawian może robić wrażenie - mówi o potencjalnych przenosinach byłego piłkarza krakowskiego klubu do Legii ekspert od ligi francuskiej Stefan Białas.


Przed kilkoma dniami izraelski serwis One.co.il podał, że były pomocnik Wisły Kraków Maor Melikson otrzymał propozycję transferu do Legii Warszawa. Informacje z ojczyzny zawodnika potwierdziły polskie media. Mistrzowie Polski porozumieli się już z francuskim Valenciennes w sprawie kwoty odstępnego za piłkarza, która ma wynieść około 200 tys. euro.

- Transfer do Legii to jedna z kilku opcji dla Maora - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" menedżer Meliksona Dudu Dahan. I dodaje: - To topowy polski klub, a Melikson jest świetnym piłkarzem. Na razie nie rozmawialiśmy jeszcze o szczegółach z władzami Legii, ale taka transakcja jest możliwa.

W zakończonych niedawno rozgrywkach Ligue 1 Izraelczyk w barwach Valenciennes strzelił dwa gole w 36 meczach, dokładając do tego pięć asyst. Klub zawodnika spadł jednak do drugiej ligi, co tylko pogorszyło jego kłopoty finansowe. Sytuacja obecnego pracodawcy spowodowała, że transfer piłkarza, który w barwach Wisły w 2011 roku świętował tytuł mistrza Polski, stała się realna. Jedynym problemem mogą okazać się zarobki Meliksona.

Entuzjastą tej transakcji jest były trener warszawskiego klubu Stefan Białas. - Jeśli Maor będzie grał tak, jak w Wiśle, z pewnością siła rażenia warszawian może robić wrażenie. W Valenciennes Melikson był podstawowym piłkarzem, ale trudno powiedzieć, żeby błyszczał - mówi "Przeglądowi" obecny ekspert od ligi francuskiej.

Białas przekonuje, że pozyskanie izraelskiego pomocnika byłoby dobrym ruchem Legii, która już za niewiele ponad miesiąc po raz drugi z rzędu spróbuje awansować do Ligi Mistrzów. - Transfer Meliksona do Legii byłby logicznym posunięciem. Pamiętamy, jak w naszej ekstraklasie radził sobie ściągnięty z Francji Danijel Ljuboja - kończy były trener warszawskiego zespołu.