Dariusz Banasik po 0:3 Legii w Poznaniu: Wynik jest za wysoki

- Uważam, że wynik jest za wysoki i nie oddaje przebiegu gry. Momentami byliśmy lepszym zespołem, szczególnie w pierwszej połowie - stwierdził po porażce 0:3 w Poznaniu z Lechem w Centralnej Lidze Juniorów trener juniorów starszych Legii Dariusz Banasik.


Legioniści po remisie 2:2 w Warszawie musieli w Poznaniu wygrać lub zremisować po strzeleniu kilku goli, by awansować do półfinału CLJ. Przegrali wyraźnie, 0:3, a Banasik tłumaczył: - Niestety, w końcówce pierwszej odsłony straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, która zmusiła nas do badziej otwartej gry po przerwie. W drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę.

- Wpuściłem na boisko drugiego napastnika Kubę Araka i dużo lepiej grających w ofensywie skrzydłowych, ale i oni nie pomogli, a przeciwnik umiejętnie wykorzystywał nasz błędy zdobywając kolejne bramki - mówił trener.

- O losach dwumeczu zdecydował czwartkowy mecz na Łazienkowskiej - stwierdził Banasik. - Prowadziliśmy 2:0, mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy dobić rywala. Skończyło się 2:2 i musieliśmy w Poznaniu walczyć o zwycięstwo. Gdyby udało się w Warszawie zdobyć trzecią bramkę, jechalibyśmy na rewanż z zupełnie innym nastawieniem.

Więcej o: