Pewny awans do I ligi. Rugbiści Legii rozbili Budowlanych Łódź na Pepsi Arenie

W piątek wieczorem rugbiści Legii Warszawa bez żadnych problemów pokonali na Pepsi Arenie Budowlanych Łódź (34:7). Tym samym, w swoim debiutanckim sezonie, zapewnili sobie awans do I ligi.

Wychodzących na boisko zawodników Legii i Budowlanych kibice przywitali głośnym "Mistrzem Polski jest Legia". Fani reagowali na przebieg gry bardzo żywiołowo. Głośno oklaskiwali udane akcje nie tylko gospodarzy, ale i gości. Na trybunach Pepsi Areny pojawiło się 999 osób. Kibice wykorzystali wszystkie przysługujące im bilety, mecz nie był bowiem imprezą masową.

Od początku meczu legioniści zdominowali łodzian. Już w trzeciej minucie gry efektownym rajdem zakończonym przyłożeniem popisał się Łukasz Kokoszka. Wynik meczu na 7:0 udanym kopnięciem podwyższył Michał Zdziech. Po 14. minucie meczu gospodarze powiększyli przewagę. Doskonałą akcję całego zespołu wykończył Jan Bukowski.

Warszawianie byli szybsi, silniejsi i bardziej zdecydowani. Nie pozwoli gościom rozwinąć skrzydeł. Nieustannie rozbijali defensywę rywali efektownymi szarżami. Przewyższali łodzian w każdym aspekcie - skutecznie przepychali zawodników Budowlanych w maulach i młynach, a w 26. minucie jedną z takich sytuacji wykorzystali, zdobywając kolejne punkty.

Bezradni łodzianie uciekali się do fauli. Sędzia musiał często odgwizdywać rzuty karne dla warszawian. Jeden z nich w 34. minucie spotkania na punkty zamienił kopacz Legii. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż 24:0.

W drugiej połowie pojawiało się coraz więcej przestojów. Gra stała się coraz bardziej szarpana i chaotyczna, a zawodnicy obydwu drużyn zaczęli popełniać proste błędy. Najpierw w 62. minucie gry pomyłkę łodzian wykorzystali legioniści, zdobywając kolejne przyłożenia, a w końcówce spotkania nieporozumienie w szeregach gospodarzy na honorowe punkty zamienili zawodnicy Budowlanych, ustalając wynik meczu na 34:7.

Zwycięstwo zagwarantowało Legii historyczny awans do I ligi. Jest to niezwykły sukces drużyny, która została stworzona dopiero w 2012 roku, a w zakończonym sezonie pierwszy raz brała udział w rozgrywkach ligowych.