Dzień Dziecka z Legią, Eagles, Gruszką...

W sobotę i niedzielę warszawskie kluby organizują imprezy, na których dzieci będą mogły spotkać się ze sportowcami, trenerami, wziąć udział we wspólnych zajęciach lub po prostu pobawić się przy okazji meczu. Wśród propozycji jest m.in. możliwość obejrzenia treningu piłkarzy przed meczem z Lechem.


W weekend w Warszawie i okolicach odbędzie się wiele rodzinnych imprez - biegów, wyścigów i rajdów rowerowych czy najróżniejszych pikników, które porozrzucane są po całej Warszawie. Takich jak np. piknik ze sportami miejskimi w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25, gdzie w sobotę i niedzielę od godz. 11 do 19 będzie można zagrać w popularny ostatnio bubble football (gdzie zawodnicy mają na sobie wielkie dmuchane kule), speed badmintona, pojeździć na elektrycznych hulajnogach i poskakać na poweriserach.

W sobotę w Wola Parku odbędzie się Siatkarski Dzień Dziecka, gdzie gośćmi specjalnymi będą Piotr Gruszka, znakomity były reprezentant Polski, oraz Jakub Bednaruk, trener AZS Politechniki. Dla dzieci zostanie zorganizowany konkurs, w którym wyłoniona zostanie "Złota Szóstka". Na specjalnie przygotowanym miniboisku będą rozgrywane treningi siatkarskie oceniane przez kadrę sędziów. Każda konkurencja będzie punktowana, a szóstka dzieci z największą liczbą punktów wejdzie w skład Drużyny Marzeń Wola Parku. Impreza rozpocznie się o godz. 12.

O godz. 16 na stadionie Legii rozpocznie się Dzień Dziecka z Legią, gdzie od godz. 17 będzie możliwość obejrzenia otwartego treningu mistrzów Polski na płycie głównej. Każdy młody kibic będzie mógł zrobić sobie zdjęcia i wziąć autograf od naszych zawodników, a piłkarze, którzy nie będą uczestniczyli w treningu, zasiądą na trybunach razem z dziećmi.

Godzinę wcześniej, o godz. 15, na lodowisku na Torwarze odbędzie się impreza dla dzieci organizowana przez hokeistów Legii. Zawodnicy będą uczyć jazdy na łyżwach, potem rozegrają mecz z kibicami.

W przerwie meczu odbędzie się kolejna edycja akcji "Przynieś dzieciom misia". W tym roku oprócz miśków hokeiści zbierają także gry planszowe, zabawki oraz przybory szkolne, których brakuje podopiecznym domów dziecka.

W niedzielę o godz. 14 na rodzinną imprezę połączoną z meczem zapraszają futboliści Warsaw Eagles, którzy rozegrają mecz z Panthers Wrocław. Dla najmłodszych będą dmuchańce i zabawy.