Sport.pl

Legia zagra 9 lipca z Zawiszą Bydgoszcz o Superpuchar Polski

9 lipca Legia zagra na swoim stadionie z Zawiszą Bydgoszcz mecz o Superpuchar Polski - poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.


Organizację meczu o Superpuchar przejmie od Ekstraklasy PZPN. Prezes związku Zbigniew Boniek po wtorkowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym zdradził kilka szczegółów dotyczących rozgrywania meczów między mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

- Spotkanie o Superpuchar Polski ma stanowić oficjalną inaugurację sezonu i będzie rozgrywane zawsze pięć dni przed pierwszą kolejką, a w przypadku nałożenia się tego terminu z rozgrywkami UEFA - półtora tygodnia wcześniej - powiedział Boniek. W tym roku rozgrywki ekstraklasy rozpoczną się18 lipca, a Legia kilka dni wcześniej rozegra pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dlatego termin tegorocznego Superpucharu ustalono na 9 lipca.

- Gospodarzem Superpucharu będzie zawsze mistrz Polski, a zdobywca Pucharu Polski gościem. W tych meczach nie będzie dogrywek, jeśli po 90 minutach będzie remis, o wygranej zadecydują od razu rzuty karne, będzie można przeprowadzić po pięć zmian. Potrzebujemy jeszcze kilku dni, aby ustalić na sto procent wszystkie szczegóły - powiedział Boniek.

Rok temu nie było meczu o Superpuchar Polski, ostatnim triumfatorem był Śląsk Wrocław, który w sierpniu 2012 roku pokonał po karnych Legię.

Więcej o: