Mistrz, mistrz, mistrz, Legia mistrz, mistrz, mistrz!

Bezapelacyjnie, przekonująco, bezdyskusyjnie. Na trzy mecze przed końcem sezonu, po raz drugi z rzędu. LEGIA WARSZAWA MISTRZEM POLSKI 2014!


"Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest, Legia to jest potęga, Legia CWKS!"- dla fanów Legii ta przyśpiewka prawdziwa jest zawsze, w mijającym sezonie obowiązuje ona w całej Polsce. Legioniści nie pozostawili złudzeń rywalom - prowadzenie w lidze objęli po 6. kolejce i utrzymali je do końca z bezpieczną, a nawet wielką przewagą. Nie przeszkodziły im kontuzje, potknięcia, wyczerpująca gra na dwóch frontach, zmiana trenera, dzielenie punktów...

Sezon, który kończy się pięknie - obroną tytułu, imponującą serią zwycięstw, a w niedzielę, z Ruchem, przy pełnych trybunach - wcale nie był jednak łatwy. Jesienią Legia Jana Urbana była krytykowana za słabą grę i jeszcze gorsze wyniki w eliminacjach Ligi Mistrzów i w Lidze Europejskiej, klub był karany za łamanie prawa na trybunach, musiał grać bez kibiców, a kontuzje sprawiły, że czasem na ławce brakowało rezerwowych. Tym większe podziękowania dla Urbana, który po rundzie jesiennej zostawił Legię na pierwszym miejscu w tabeli i z pięcioma punktami przewagi.

Zostawił, bo został zwolniony. Prezes klubu Bogusław Leśnodorski zaryzykował z oddaniem drużyny Henningowi Bergowi i, jak do tej pory, zdecydowanie na tym wygrywa. Norweg zaczął organizować zespół od tyłu, poukładał grę w defensywie, ale i ofensywny manewr z Miroslavem Radoviciem i Ondrejem Dudą w ataku przyniósł świetne efekty. Berg z Legią - nie licząc walkowera z Jagiellonią - nie przegrał. Z rytmu nie wybił go walkower z Jagiellonią ani frajersko zremisowany mecz z Wisłą. Legia grała coraz lepiej.

I miała fajnych bohaterów! "Rado" przezwyciężył kryzys po Enklawie, chorobę, złamaną rękę, zmianę pozycji i strzelał gola za golem. Ivica Vrdoljak stał się kapitanem. Ondrej Duda wniósł energię i gole. Wiecznie kontuzjowany Jakub Kosecki wykonał kluczową asystę do Władimira Dwaliszwilego w Gliwicach. Zapomniany w tej chwili Dwaliszwili strzelił w lidze 10 goli. W wielkim stylu po poważnej kontuzji wrócił Marek Saganowski! No i Michał Żyro kończy sezon niesamowitą serią goli i asyst. A wymieniać można byłoby dłużej...

Legia obroniła mistrzostwo po raz czwarty w historii. Kibice zauważają, że po ostatniej serii, która miała miejsce w latach 1994-95, zespół z Łazienkowskiej grał w Lidze Mistrzów, dotarł do jej ćwierćfinału. Teraz wielkim sukcesem będzie sam awans do fazy grupowej, legioniści zapewniają, że wyciągnęli wnioski z zeszłorocznego niepowodzenia w Europie, że są silniejsi, że obecny zespół wyeliminowałby Steauę. Oby to udowodnili.

Ale na razie radość, wielka radość! MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ, LEGIA MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ!