Legia o jeden krok od obrony mistrzostwa [PRZEGLĄD PRASY]

Drugie z rzędu mistrzostwo Polski Legii jest, zaraz po finale Ligi Mistrzów, najważniejszym temat, który zdominował sobotnią prasę sportową. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych tytułów.


Gazeta Wyborcza: Koncentracja przed mistrzostwem

W sobotę trening, lunch i zerkanie na mecz Lecha, a od 19 zgrupowanie w hotelu. Odprawa taktyczna, finał Ligi Mistrzów. Rano pogadanka o Ruchu, wyjazd na stadion po 13. Legia odlicza godziny do mistrzostwa.

Możliwe, że mistrzowskie "piątki" legioniści będą mogli przybijać już o 19, gdy spotkają się na przedmeczowym zgrupowaniu w warszawskim hotelu Hilton. Piłkarze, choć wprost nie mówią, że będą trzymali kciuki za Lecha, przyznają, że woleliby, aby poznaniacy to spotkanie wygrali. Z tytułu chcą się cieszyć w niedzielę przed własną publicznością, najlepiej po zwycięstwie z Ruchem

Przegląd Sportowy: Mistrzowie są o krok od tytułu

Piłka to nie matematyka. W matematyce dwa plus dwa to zawsze cztery, w piłce może być inaczej, może to być trzy, pięć albo sześć - denerwował się w rozmowie z PS trener Legii Henning Berg, gdy powiedzieliśmy mu, że jego zespół jest w praktyce mistrzem, bo - jak obliczyliśmy - ma 99,77 procenta szans na mistrzostwo. By je zapewnić sobie w niedzielę, wystarczy mu remis.

Piłkarze pojadą otwartym autokarem na Starówkę, a stamtąd wrócą świętować na Agrykoli. Towarzyszyć im będą tysiące fanów. Przed rokiem na ulicach stolicy z tytułu cieszyło się około stu tysięcy sympatyków Legii.

Super Express: Ostatni Ruch do tytułu

Michał Żyro jest w fenomenalnej formie i kibice Legii liczą, że w niedzielę po raz kolejny poprowadzi zespół do zwycięstwa. Żyro, który w niedzielę zagra setny oficjalny mecz w barwach Legii (18 goli), jest tym piłkarzem, który najbardziej skorzystał na zmianie trenera.

- Odpowiada mi styl gry preferowany przez Henninga Berga. Lubię szybkie wymiany piłki na małej przestrzeni z Miro Radoviciem i Ondrejem Dudą - wyjaśnia "SE" pomocnik Legii, o którego pytają kluby z Bundesligi i włoskiej Serie A, na czele z Hannoverem i Napoli.

Gazeta Polska Codziennie: Co ze szpalerem dla Legii?

Piłkarscy kibice w Polsce mają nowy temat do dyskusji. Wszyscy zastanawiają się, czy w ostatniej kolejce ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań zrobią mistrzowski szpaler dla Legii Warszawa, która już w niedzielę może zapewnić sobie mistrzostwo Polski.

W ostatnich dwóch latach w regulaminie ekstraklasy zapisane było, że mistrza Polski jego rywale przed meczem oklaskują, stojąc w szpalerze. W tym roku jednak wykreślono ten przepis. Głównie dlatego, że lechici nie chcieli oklaskiwać znienawidzonego rywala.