Legia wspiera europejski tydzień Olimpiad Specjalnych

Młodzi uczestnicy Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych wyprowadzą piłkarzy Legii na murawę przed niedzielnym meczem z Ruchem Chorzów.


Trwa Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Między 17 a 25 maja odbędzie się kilkadziesiąt turniejów w całej Polsce - w tym także na Mazowszu. Turniej wspiera Legia - zarówno jej piłkarze, jak i działacze. Ambasadorem turnieju jest szef skautingu klubu Michał Żewłakow.

- Do refleksji skłonił mnie moment końca kariery - wyznał Żewłakow. - Jako osoba, która coś osiągnęła dzięki piłce, w pewnym stopniu czuję się dłużny wobec życia. Jeśli mogę teraz odpłacić się, poświęcić część siebie, być częścią drużyny sportowców, którzy walczą nie tylko z przeciwnikiem, ale i swoimi słabościami, to jak najbardziej się pod tym podpisuję i chcę przekazać im mały pierwiastek siebie - dodał.

Olimpiadom Specjalnym będzie dedykowana cała 35. kolejka ekstraklasy, w tym także niedzielny mecz Legii z Ruchem Chorzów. Z tej okazji młodzi gracze z Mazowsza wyprowadzą na murawę gospodarzy ligowego spotkania.