Będzie rekord sezonu na trybunach Legii! Ponad 29 tys. kibiców na Ruch

Legia sprzedaje ostatnie bilety na niedzielny mecz z Ruchem, po którym ma nadzieję świętować mistrzostwo Polski. Do środowego południa warszawski klub sprzedał blisko 27 tys. biletów, w momencie publikacji tekstu pozostało ich 890.


Legia mistrzem może zostać w sobotę (jeśli Lech nie wygra z Pogonią) lub w niedzielę (jeśli zdobędzie choćby punkt z Ruchem). Kibice, ale także klub, już szykują się na fetę, która spod stadionu przeniesie się zapewne na ulice Warszawy, na Starówkę.

Na trybunach szykuje się rekordowa w tym sezonie frekwencja - w środę wczesnym popołudniem licznik na stronie Legia.com wskazywał blisko 27 tys. sprzedanych biletów. Do tego trzeba doliczyć 1548 biletów przeznaczonych dla kibiców Ruchu, choć cały sektor kibiców gości obejmuje w sumie 1800 krzesełek. Do tego dochodzi strefa buforowa na 815 miejsc oraz około 450 wolnych krzesełek pod SkyBoksem.

Granica 30 tys. fanów nie zostanie przekroczona, ale bez ryzyka można stwierdzić, że niedzielne spotkanie obejrzy ponad 29 tys. kibiców. Będzie to rekord tego sezonu - dotychczas najwięcej osób obejrzało w nim spotkania z Lechem (28 238), Wisłą (26 442) oraz Pogonią (22 187).

Absolutny rekord frekwencji na Pepsi Arenie to 30 787 osób, które obejrzały ostatni mecz poprzedniego sezonu ze Śląskiem.

Informacje o biletach - na Legia.com.