Cztery gole Legii i obroniony karny w meczu z Targówkiem

Rezerwy Legii pokonały w sobotę GKP Targówek 4:2 i awansowały na drugie miejsce w tabeli III ligi grupy łódzko-mazowieckiej.

W sobotę na boisku w Sulejówku piłkarze rezerw Legii w meczu 34. kolejki III ligi podejmowali GKP Targówek. Podopiecznych Jacka Magiery wsparli piłkarze pierwszej drużyny: Wojciech Skaba, Michał Kopczyński i Michał Efir.

Ten pierwszy popisał się świetną interwencją w 44. minucie, kiedy obronił, po raz czwarty w tej rundzie, karnego. Ten trzeci strzelił gola głową w 30. minucie. Wcześniej dwie bramki zdobył Łukasz Moneta, który po raz pierwszy w tej rundzie zagrał na skrzydle, a nie w obronie - relacjonuje serwis Legia.Net.

Czwartego gola dla legionistów zdobył Grzegorz Tomasiewicz, który w 15. minucie zmienił kontuzjowanego Roberta Bartczaka. Dla Tomasiewicza to czwarty gol w tym tygodniu. We wtorek i czwartek strzelił trzy gole w meczach reprezentacji Polski do lat 18 z Armenią. W sumie w tym sezonie pomocnik ma na koncie pięć goli w III lidze. Dwa gole dla GKP Targówek strzelił Mateusz Furman.

Druga drużyna Legii awansowała na drugie miejsce w tabeli i traci punkt do Ursusa, który swój mecz w tej kolejce (z Mazurem Karczew) rozegra w sobotę o 17. Legionistów może jeszcze wyprzedzić Broń Radom, która ma punkt mniej i do rozegrania mecz w niedzielę.