Duet na piątkę i przebudzony Michał Żyro. Jak grali legioniści z Zawiszą? [OCENY]

Legia udanie zrewanżowała się Zawiszy za porażkę z jesieni 1:3. Mistrzowie Polski w niedzielę pewnie na Łazienkowskiej pokonali bydgoszczan 3:0. Do zwycięstwa Legię poprowadził przede wszystkim duet Miroslav Radović - Ivica Vrdoljak. Zobacz, jak oceniliśmy legionistów za to spotkanie w skali 1-6.

Duszan Kuciak - 3+. Na początku spotkania dwukrotnie dość bojaźliwie wyszedł do piłki, kiedy piłkarze Zawiszy dośrodkowywali ją z rzutów rożnych. Poza tym do przerwy za dużo pracy nie miał. Najgroźniejszy strzał obronił dopiero w 74. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Luisem Carlosem wybił piłkę na rzut rożny. Poprawny występ Słowaka.

Łukasz Broź - 4. Grał skoncentrowany, próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale bardziej myślał o zabezpieczaniu tyłów. Z przodu go było mało, ale mogło to wynikać z tego, że Legia z Zawiszą dużo grała środkiem. W 83. minucie pojawił się jednak pod bramką rywali i dokładnie podał do Radovicia, który ustalił wynik na 3:0.

Jakub Rzeźniczak - 4. W obronie praktycznie bezbłędny. Walczył o każdą piłkę, nie bał się wchodzić w kontakt z przeciwnikami. W 66. minucie po rzucie rożnym Legii został na chwilę z przodu, ale po zagraniu do Dudy szybko wrócił do tyłu, gdzie dobrze kierował linią obrony.

Dossa Junior - 3+. Niesamowite jest to, że w Legii jeszcze nie strzelił gola. Takiej łatwości dochodzenia do sytuacji główkowych w tej drużynie nie ma nikt. W defensywie zdarzały mu się niewymuszone błędy, ale poza tym bez większych wpadek. Szkoda tylko, że nadal bez gola.

Tomasz Brzyski - 3+. W tygodniu nie trenował za dużo i to było widać. Jego wrzutki były słabe. W 21. minucie zamiast podać do Radovicia, to oddał bezsensowny strzał z dystansu. Ale choć w ataku nie zachwycał, to w obronie swoje zadania wykonywał poprawnie.

Ivica Vrdoljak - 5. W pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że był wszędzie. Raz na prawej, raz na lewej, a za chwilę z przodu, próbując prostopadłych podań do Radovicia, jak np. w 32. minucie, gdzie dograł do Serba tak, że ten stanął oko w oko z Wojciechem Kaczmarkiem. Zasłużył na piątkę.

Helio Pinto - 3. Zastąpił w składzie kontuzjowanego Tomasza Jodłowca. Często cofał się do obrony, z której starał się wyprowadzać piłkę. Na samym początku spotkania, to on rozpoczął pierwszą groźną akcję Legii, kiedy przytomnie zagrał na prawą stronę do niepilnowanego Radovicia. W drugiej połowie niewidoczny, mało podejmował ryzyka w grze do przodu.

Michał Żyro - 4. W 3. minucie oddał strzał prawą nogą, który sprawił trochę problemów bramkarzowi Zawiszy, ale w polu bramkowym zabrakło kogoś do dobitki. Rozkręcał się długo, drugą połowę zaczął nieporadnie, kiedy w pierwszej akcji zderzył się w polu karnym z Radoviciem. Serb po tej akcji rozłożył ręce, ale chwilę później dostał od Żyry prostopadłe podanie, które zamienił na gola.

Ondrej Duda - 4. Często szukał Radovicia, dobrze panował nad piłką. W 12. minucie próbował na skrzydle minąć rywala efektowną ruletą. Ale to właściwie byłoby na tyle. Po przerwie zaczął grać lepiej, zaliczył asystę, ale na boisku byli lepsi od niego.

Henrik Ojamaa - 2. Zagrał typowego Ojamę, czyli kiedy miał podać, to ładował się w tłok i tracił piłkę, a kiedy powinien ruszyć do przodu, to szukał podania do boku. W drugiej połowie przestał dostawać podania od kolegów. Z boiska zszedł w 85. minucie.

Miroslav Radović - 5. Grając w środku, często szukał prostopadłych podań (głównie do Dudy), a jak schodził na skrzydła, to z reguły wdawał się w dryblingi. W pierwszej połowie był bardzo aktywny, dochodził do sytuacji, ale pokonać Kaczmarka nie potrafił - choć powinien to zrobić dwukrotnie w 32. i 45. minucie. Ale to, co nie udało mu się przed przerwą, dwukrotnie wyszło po niej. Radović z Zawiszą zdobył swoją 12. i 13. bramkę w ekstraklasie. I to on razem z Vrdoljakiem poprowadził Legię do pewnego zwycięstwa.

Daniel Łukasik, Raphael Augusto i Orlando Sa grali zbyt krótko, by ich ocenić.

Który z tych piłkarzy lepiej zagrał z Zawiszą?