Tomasz Musiał nie będzie sędziował meczów Legii

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Musiał odsunięty od sędziowania spotkań Legii - informuje ?Przegląd Sportowy?. Choć formalnego zakazu nie ma, to do końca sezonu arbiter nie będzie prowadził meczów z udziałem mistrzów Polski.


W tym sezonie Musiał sędziował mecze Legii trzykrotnie - w dwóch przypadkach popełniał poważne błędy. W spotkaniu z Jagiellonią nie wyrzucił z boiska Jakuba Tosika, który brutalnie sfaulował Marka Saganowskiego. Z kolei w rywalizacji z Lechią niesłusznie usunął z boiska Jakuba Wawrzyniaka, a także podyktował rzut karny dla gdańszczan, mimo że Bartosz Bereszyński faulował rywala przed polem karnym.

- Nie ma co ukrywać, że po spotkaniach Legii z Jagiellonią i Lechią, w których popełniłem błędy, atmosfera wokół mnie zrobiła się bardzo gęsta - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Musiał. - Oczywiście jeśli zostanę wyznaczony do sędziowania Legii, to nie będę miał z tym problemu. Z drugiej strony wyobrażam sobie, co by było, jeśli znowu dałbym ciała. Od razu pojawią się komentarze, że sprzyjam Wiśle albo coś w tym stylu - dodał.

Szef Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki wyjaśnił, że Musiał nie otrzymał oficjalnego zakazu sędziowania Legii. - Spotykam się często z arbitrami, dyskutujemy na temat ich decyzji, analizujemy. Na tej podstawie decyduję o obsadzie każdej ligowej kolejki - powiedział.

Na razie nie jest jeszcze znana sędziowska obsada 29. kolejki ekstraklasy. Legia zagra w niej przy Łazienkowskiej z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz w niedzielę o 18.