Legia wychodzi do przedszkolaków

Już trzyletnie dzieci - chłopców, ale też dziewczynki - zaprasza Legia na weekendowe zajęcia piłkarskie. - Chcemy pokazać, że Legia to nie tylko seniorzy i walka o punkty w lidze, ale także edukacja naszych najmłodszych pociech - mówi Ernest Waś, dyrektor wykonawczy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Zapisy ruszają w poniedziałek 17 marca.


Projekt Legia Soccer Schools czy też Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa ma wystartować 5 kwietnia. Jednym z jego założeń są zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od trzech do siedmiu lat. - Podzielimy je na roczniki, każda z grup będzie liczyć maksymalnie 12 osób - mówi Waś. I tłumaczy: - Będą to zajęcia koordynacyjno-ruchowe o charakterze piłkarskim. Położymy szczególny nacisk na zabawę z piłką. Place treningowe wyposażone będą nie tylko w małe futbolówki, ale także inne sprzęty, jak balony, szarfy, specjalne maty czy chusty animacyjne. Będziemy też uczyć maluchy pojedynczych słówek języka angielskiego z zakresu sportowego. Stawiamy na zabawę, jej różnorodność oraz edukację.

Kto będzie opiekował się grupami maluchów? - Do każdej grupy przydzielimy po dwie osoby. Jedną z nich będzie licencjonowany trener ze sztabu Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, a drugą asystentka trenera. Dla dziewczyn przeprowadziliśmy oddzielną rekrutację - wybieraliśmy osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi lub ukończyły studia, które uprawniają je do prowadzenia podobnych zajęć. Zainteresowanie pracą w programie Piłkarskich Przedszkoli na Legii było bardzo duże - wybraliśmy najlepsze kandydatki - zapewnia sekretarz akademii Marcin Harasimowicz.

Zajęcia piłkarskich przedszkoli odbywać się będą raz w tygodniu na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Konkretny dzień zależeć będzie od dat meczów pierwszej drużyny, ale wiadomo, że maluchy spotykać się będą w soboty lub niedziele w godzinach popołudniowych. Atrakcjami mają być odwiedziny piłkarzy z pierwszego zespołu, którzy będą zapraszani na zajęcia z dziećmi. Projekt swoją twarzą promować będzie wychowanek akademii Dominik Furman, który niedawno odszedł do francuskiego Toulouse. Plakaty zachęcające do udziału w zajęciach trafią do warszawskich przedszkoli.

Miesięczny koszt udziału dziecka w zajęciach przy Łazienkowskiej to 120 złotych. W momencie rejestracji pobierana jest także jednorazowa opłata wpisowa, której wysokość to 150 zł. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma oryginalny strój z logo programu.

Jak się zgłaszać? - Specjalnie na potrzeby projektu otwarta zostanie strona internetowa w domenie Legiasoccerschools.pl i tam znajdą się wszelkie niezbędne informacje. Rejestracja na zajęcia, a także komunikacja z rodzicami odbywać się będzie przez specjalną Strefę Opiekuna - objaśnia zasady zapisów na zajęcia Harasimowicz. Zapisy ruszają w poniedziałek 17 marca.