Ondrej Duda: Liverpool? Jeśli będę dobrze grał w Legii, to może się uda

- Wiedziałem, że Legia chce mnie na pewno, że jest wielkim zespołem, a ja chciałem być tutaj. Legia to dla mnie idealny wybór - mogę wspinać się w hierarchii futbolu krok po kroku - powiedział w rozmowie z serwisem Legia.com Ondrej Duda.


20-letni pomocnik w zeszłym tygodniu podpisał 4,5-letni kontrakt z Legią. Mistrzowie Polski ściągnęli go z MFK Koszyce, płacą słowackiemu klubowi 300 tys. euro.

- Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Legii, zastanawiałem się, czy to może być prawda. Myślałem sobie: "Jak to możliwe, że tak wielki klub jak Legia chce mnie u siebie?". Byłem szczęśliwy, bardzo mnie to cieszyło - powiedział Duda w rozmowie z serwisem Legia.com.

Nie tylko zespół z Łazienkowskiej był zainteresowany sprowadzeniem słowackiego piłkarza. Media informowały, że chciały go także Liverpool i Napoli.

- Z Napoli może coś tam było, ale nie wiem o tym za dużo. To chyba bardziej w formie samego zainteresowania niż konkretów. Wiedziałem, że Legia chce mnie na pewno, że jest wielkim zespołem, a ja chciałem być tutaj. Legia to dla mnie idealny wybór - stwierdził Duda. - A jeśli będę dobrze grał w Warszawie, osiągniemy duże sukcesy, to - odpukać - może się uda. Liverpool byłby fajny - od zawsze im kibicuję - dodał.

Duda został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Może zadebiutować już podczas niedzielnego spotkania ze Śląskiem we Wrocławiu.