Drutex Bytovia Bytów sprawdzi formę podopiecznych Berga

W środę o godzinie 14 na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej formę lidera ekstraklasy sprawdzi trzecia drużyna drugiej ligi zachodniej Drutex Bytovia Bytów.


W sparingu z drugoligowcem szansę od Henninga Berga najprawdopodobniej otrzymają piłkarze, którzy grali mało lub nie grali wcale w dotychczasowych dwóch kolejkach rundy wiosennej ekstraklasy. Niewykluczone, że Norweg przyjrzy się także kilku zawodnikom z klubowej Akademii. Możliwość zaprezentowania się sztabowi szkoleniowemu będzie miał również testowany 19-letni Nigeryjczyk Ibrahim Babaginda, który trenuje z drużyną mistrzów Polski od poniedziałku.

Dodatkowym smaczkiem środowego sparingu będzie osoba Pawła Janasa, który prowadzi drużynę Drutexu Bytovii. Popularny "Janosik" znajduje się w galerii sław warszawskiego klubu. Jako piłkarz, asystent i trener pierwszego zespołu przy Łazienkowskiej spędził z przerwami łącznie osiem lat, w tym czasie dwukrotnie sięgając po tytuł mistrza Polski, dokładając do tego cztery krajowe puchary i Superpuchar. W sezonie 1995/96 Janas w roli szkoleniowca doprowadził Legię do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.