Siedem chudych wiosennych inauguracji Legii. Tylko jedna wygrana

W ostatnich siedmiu latach legioniści wygrali zaledwie raz w pierwszych meczach po przerwie zimowej - przed czterema laty z Cracovią. Jak mistrzowie Polski poradzą sobie w tym roku?

Jeśli pod uwagę weźmiemy siedem ostatnich sezonów, powodów do optymizmu nie ma. W tym czasie podopieczni Dariusza Wdowczyka, Macieja Skorży i dwukrotnie Jana Urbana łącznie odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Przed czterema laty zawodnicy poprzednika Henninga Berga pokonali na wyjeździe Cracovię 2:1. 26 lutego 2010 roku mimo prowadzenia "Pasów" do przerwy, warszawianie wywieźli spod Wawelu komplet punktów dzięki bramkom Sebastiana Szałachowskiego i Piotra Włodarczyka.

Zarówno trzy lata przed jak i po tym spotkaniu tak dobrze już nie było. Legioniści w tym czasie dwukrotnie remisowali z Cracovią oraz w derbach stolicy z Polonią. Ponadto ponieśli trzy porażki ulegając na wyjazdach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski w 2008 roku, a w dwóch ostatnich latach kolejno Górnikowi Zabrze i... dzisiejszemu rywalowi, Koronie Kielce.

Uwagę zwracają obfite w gole inauguracyjne mecze w poprzednich czterech latach. W każdym z nich padły przynajmniej dwa gole, w Krakowie przed czterema laty było ich sześć, a przed rokiem w Kielcach o jednego mniej.