Henning Berg: Chcieliśmy sprawdzić Ojamę w ataku

- Wiemy, co potrafi Dwaliszwili. Jest najlepszym strzelcem Legii. Oszczędziliśmy go na ten mecz, by mógł skupić się na jeszcze jednym treningu fizycznym - powiedział po sparingu z FC Koeln oficjalnej stronie legia.com trener Henning Berg.


W czwartek w Belek Legia zremisowała w sparingu z liderem niemieckiej drugiej Bundesligi FC Koeln 2:2. Gole dla legionistów zdobyli Henrik Ojamaa i Helio Pinto. Trener Henning Berg wystawił Estończyka po raz pierwszy na pozycji wysuniętego napastnika.

- Chcieliśmy sprawdzić Henrika Ojamę w ataku. Ma dobrą szybkość, jest silny. Strzelił gola i myślę, że jest z niego zadowolony. Ma jednak jeszcze nad czym pracować, jak na przykład nad poruszaniem się po boisku. Zaprezentował dziś swoje najlepsze cechy - to ważne - ale chcemy, by robił to jeszcze częściej - ocenił jego występ dla legia.com Norweg.

Najbardziej doświadczony napastnik w ekipie mistrza Polski Władimir Dwaliszwili nie znalazł się w ogóle w kadrze na ten mecz. - Lado Dwaliszwili miał trening dziś rano, ciężko pracował również wczoraj. On nie jest jeszcze gotowy fizycznie na tyle, na ile mógłby być. Głównym powodem było jednak to, że chcieliśmy zobaczyć, jak w ataku radzi sobie Ojamaa, Mikita i Arak. Daliśmy im szansę. Wiemy, co potrafi Dwaliszwili. Jest najlepszym strzelcem Legii. Oszczędziliśmy go na ten mecz, by mógł skupić się na jeszcze jednym treningu fizycznym. Widzieliśmy go już wielokrotnie, teraz chciałem przyjrzeć się innym zawodnikom - powiedział Berg.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl