Jakub Arak: Uwielbiam odprawy taktyczne. Berg imponuje mi tym

- Przyznam szczerze, uwielbiam odprawy taktyczne, różne niuanse, analizy meczów. Podoba mi się ten styl pracy, bardzo dobrze czuje się na zgrupowaniu - mówi Jakub Arak w rozmowie z Akademia.Legia.com.


Od tygodnia legioniści przebywają na zgrupowaniu w tureckiej miejscowości Belek. Henning Berg na to zgrupowanie zabrał siedmiu piłkarzy rezerw Legii - Jakuba Araka, Roberta Bartczaka, Alana Fialho, Bartłomieja Kalinkowskiego, Łukasza Monetę, Grzegorza Tomasiewicza i Łukasz Turzynieckiego.

We wtorek, w związku z przylotem kadrowiczów miejsce na obozie musiało zwolnić sześciu młodych piłkarzy - w tym trzech zawodników rezerw - Bartczak, Kalinkowski i Turzyniecki. Pozostała czwórka nadal trenuje pod okiem norweskiego szkoleniowca.

18-letni Arak w rozmowie ze stroną Akademia.Legia.com nie ukrywa, że spełnia właśnie swoje marzenie. - Dążyłem do tego, od kiedy tylko przyszedłem do Legii w wieku dziesięciu lat - mówi i wskazuje, że na wiosnę chciałby zostać w pierwszej drużynie na stałe i walczyć o meczową "osiemnastkę".

Dla Araka to pierwszy obóz z dorosłą Legią. - Henning Berg bardzo mi imponuje tym, że kładzie ogromny nacisk na taktykę i atak pozycyjny - mówi młody legionista. - Przyznam szczerze, uwielbiam odprawy taktyczne, różne niuanse, analizy meczów. Podoba mi się ten styl pracy, bardzo dobrze czuje się na zgrupowaniu - dodaje.

Legioniści na obozie w Turcji przebywać będą do 24 stycznia. Dzień przed wylotem do Polski rozegrają sparing z niemieckim FC Koeln.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl