Vrdoljak i Wawrzyniak dostaną zgodę na odejście z Legii. Do drużyny dołączy Wasilewski?

PRZEGLĄD PRASY. Kapitan Ivica Vrdoljak i Jakub Wawrzyniak będą mogli odejść z Legii. Klub z Warszawy chce uszczuplić prawie 30-osobową kadrę, ale nie zamierza rezygnować z pozyskania Marcina Wasilewskiego - informuje ?Przegląd Sportowy?.


W rundzie wiosennej mistrz Polski rozegra tylko 16 meczów, dlatego działacze chcą uszczuplić prawie 30-osobową kadrę, przygotowaną przed sezonem na grę w ekstraklasie, Pucharze Polski i europejskich pucharach.

Wśród piłkarzy, którzy mogą opuścić Legię znaleźli się doświadczeni Vrdoljak i Wawrzyniak. Według "Przeglądu Sportowego" defensywny pomocnik i lewy obrońca będą mogli odejść, jeśli zgłoszą się po nich inne kluby.

Vrdoljaka obowiązuje jeszcze półtoraroczny kontrakt, ale 30-letni Chorwat w poprzedniej rundzie był krytykowany za słabą grę. Wawrzyniakowi umowa z warszawskim klubem kończy się w czerwcu i jeśli nadal będzie chciał grać w Legii, będzie musiał zgodzić się na sporą obniżkę zarobków. Na razie jednak działacze nie przewidują z nim rozmów o nowym kontrakcie. 30-letni obrońca w rundzie jesiennej przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Tomaszem Brzyskim, dlatego prawdopodobnie odejdzie.

Wasilewski w Legii?

Do drużyny mistrza Polski może dołączyć Wasilewski. Legia już dwukrotnie chciała pozyskać byłego reprezentanta Polski, który obecnie występuje w drugoligowym angielskim klubie Leicester. Umowa 33-letniego obrońcy kończy się w czerwcu. W Legii miałby pełnić funkcję lidera, którego, zdaniem współwłaściciela klubu Dariusza Mioduskiego, brakuje. - W ostatnim czasie w trudnych momentach zespołu zabrakło przywództwa, liderów - powiedział "PS" Mioduski.