Słowak Ondrej Duda porozumiał się z Legią. Podpisze czteroletni kontrakt?

- Już porozumiałem się z Legią w temacie mojego kontraktu. Mam podpisać umowę na cztery lata - powiedział serwisowi legionisci.com piłkarz MFK Koszyce Ondrej Duda.


Kontrakt Dudy z dziewiątym obecnie zespołem ligi słowackiej kończy się w 31 lipca 2014 roku. 19-letni piłkarz nie chce przedłużyć umowy, ale z innym klubem może negocjować dopiero od 1 marca.

- Działacze MFK Koszyce nie chcą, abym odszedł do Legii, ale mój przyjazd do Warszawy to tylko kwestia czasu - powiedział w rozmowie z serwisem legionisci.com Duda.

- Znam dwóch zawodników Legii. Oczywiście są to Dusan Kuciak i Miroslav Radović. Wiem, że Legia jest bardzo znanym klubem w Europie. To po prostu wielka firma, z wielką historią. Największy klub w Polsce - dodał Słowak, który byłby pierwszym nowym zawodnikiem mistrzów Polski pozyskanym w zimowym okienku transferowym.

Duda może grać na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. Słowacki zawodnik rozegrał w tym sezonie 19 meczów w Corgon Lidze, w których strzelił pięć bramek i zaliczył trzy asysty.