Zagłębie Sosnowiec może zbudować tani zespół dzięki Legii Warszawa. Ulegną pokusie?

Zagłębie Sosnowiec mogłoby obniżyć koszty utrzymania drużyny opierając skład na piłkarzach Legii Warszawa. Marcin Jaroszewski, prezes drugoligowca nie chce jednak budować drużyny w ten sposób.
Zagłębie podpisało partnerską umowę z Legią w czerwcu ubiegłego roku. Współpraca zakłada przede wszystkim, że w Sosnowcu będą szkolić młodzież w myśl zasad stołecznego klubu.

Klub ze Stadionu Ludowego może też korzystać z piłkarzy Legii, którzy nie mają szans na grę w Warszawie. Ich utrzymanie w dużej części pokrywa klub ze stolicy. W ten sposób do Sosnowca trafili Bartłomiej Czarnecki, Jan Grzesik i Michał Grudniewski.

Czarnecki po zakończeniu rundy jesiennej usłyszał, że w Zagłębiu już nie zagra, ale to nie oznacza, że na Ludowym nie pojawią się kolejni piłkarze Legii.

- Generalnie chcemy pozyskać dwóch, trzech nowych zawodników, których utrzymanie w pełni obciąży budżet klubu oraz jednego, dwóch z Warszawy. Dlaczego nie więcej? Trzeba zachować zdrowe proporcje. Zbyt duża grupa piłkarzy jednego klubu w szatni naszego zespołu to także nie jest dobre rozwiązanie - uzasadnia Jaroszewski.

Na razie prezes nie zdradza nazwisk zawodników, który dołączą do kadry drugoligowca. - Rozmowy wciąż trwają - dodaje. Na razie wiadomo, że z drużyną żegnają się Adrian Marek, Wołodymyr Ostrouszko, Łukasz Cymański i wspomniany Czarnecki.

Zagłębie chce też wypożyczyć Filipa Kazimierczyka i Jakuba Malarę. Kazimierczykiem interesują się Skra Częstochowa i BKS Bielsko-Biała. Nowego klubu prawdopodobnie będzie też musiał sobie szukać Wojciech Białek, który stracił rundę jesienną z powodu kontuzji.

Zagłębie rozpoczyna przygotowania do rundy rewanżowej 7 stycznia. Prawdopodobnie na pierwszych zajęciach zabraknie trenera Mirosława Smyły. - Akurat we wtorek trener Smyła musi stawić się w Warszawie. Ma to związek z jego licencją trenerską. W podobnej sytuacji jest również jego asystent Daniel Wojtasz. Jeżeli nasi trenerzy nie zdążą na popołudniowe zajęcia, to trening poprowadzą Artur Derbin i Robert Stanek - wyjaśnia Jaroszewski.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Co jest najmniej prawdopodobne w 2014 roku: