Tylko siedem strzałów Legii w Gdańsku. Najgorszy wynik w sezonie

Siedem strzałów na bramkę Lechii w przegranym 0:2 meczu w Gdańsku, to najgorszy wynik Legii w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Do tej pory mistrzowie Polski oddawali średnio po 17,7 strzału na mecz, a ich najgorszym wynikiem było dziewięć uderzeń w meczu z Zawiszą w Bydgoszczy (1:3).


W Gdańsku Legia grała bardzo słabo - nie stwarzała zagrożenia, nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji. Pierwszy strzał oddał Michał Kucharczyk dopiero w 55. minucie. Poza prawoskrzydłowym Legii na bramkę Mateusza Bąka strzelali także Henrik Ojamaa, Tomasz Brzyski, Dominik Furman, który trafił w słupek oraz głową, trzykrotnie Dossa Junior.

Siedem uderzeń to najmniej w tym sezonie w wykonaniu Legii. Niewiele lepiej było w meczu z Zawiszą w Bydgoszczy (1:3), kiedy mistrzowie Polski oddali dziewięć strzałów. W sumie, w 19 meczach poprzedzających spotkanie z Lechią, legioniści oddali najwięcej w lidze, 337 strzałów. Czyli średnio 17,7 na mecz. Ich rekordy to 26 uderzeń z Wisłą, 24 z Pogonią i 23 z Podbeskidziem.

Słaba gra w ataku i nieporadność w obronie sprawiły, że Legia w Gdańsku przegrała 0:2. Warszawiacy przechodzą kryzys, ale wciąż są liderem tabeli, bo konkurencja jest jeszcze gorsza. Górnik traci do Legii trzy, a Wisła sześć punktów.