Kibole z Rzymu zaatakowali policję w centrum Warszawy

120 kibiców klubu Lazio Rzym zostało zatrzymanych w centrum Warszawy. W stronę funkcjonariuszy poleciały butelki i kamienie. Mundurowi otoczyli agresywną grupę. To kolejny incydent z udziałem fanów Lazio przed meczem z Legią w rozgrywkach Ligi Europejskiej, który w czwartek odbył się na stadionie Legii.
Do zdarzenia doszło ok. godz. 16.30 przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Hożej. - W stronę policji poleciały butelki i kamienie - relacjonuje kom. Andrzej Browarek z Komendy Stołecznej Policji. - Niektóre osoby zaczęły zakładać kominiarki.

Włoscy kibice szli w stronę stadionu Legii, gdzie o godz. 19 rozpoczął się mecz ich drużyny z Legią. Na widok funkcjonariuszy zatrzymali się jednak i zaatakowali ich. Tak przynajmniej relacjonuje to policja.Cała grupa została otoczona szczelnym policyjnym kordonem. Liczyła ok. 80 osób. Zostali spisani i przewiezieni do komend, gdzie będą zapadać decyzje, czy i komu stawiać zarzuty. Policja spacyfikowała też na samej ul. Hożej inną grupę włoskich kibiców, mniej więcej 40-osobową. Łącznie zatrzymanych jest więc ok. 120 obcokrajowców. Jak wynika z informacji "Gazety", spędzą noc na komendach.

"Wyjaśniamy wszystkie okoliczności"

To kolejna zadyma z udziałem kibiców rzymskiego klubu, którzy przyjechali do Warszawy na czwartkowy mecz. Jak już wcześniej informowaliśmy, w środę późnym wieczorem miała miejsce awantura przed jednym z hoteli w ścisłym centrum stolicy. Wówczas doszło do przepychanek, choć nie do końca wiadomo z kim. Na miejsce przyjechała jednak policja, która zatrzymała 17 Włochów. Do mundurowych nie zgłosił się nikt, kto by ucierpiał podczas tych przepychanek, więc funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie "zakłócenia spokoju i porządku publicznego". Część zdarzenia została zarejestrowana przez kamery monitoringu. - Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia - mówił nam wczesnym popołudniem st. asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Wśród osób zatrzymanych w środowy wieczór policja znalazła m.in. kastety, noże, ochraniacze na zęby. Jedna z osób miała przy sobie także siekierę.

Przed dwoma miesiącami rzymska policja zatrzymała przed meczem Lazio - Legia 16 kibiców z Warszawy. W stolicy Włoch doszło wówczas do wielu incydentów. Były m.in. próby wdarcia się na teren Koloseum i ataki na policjantów.

Legia grała w czwartek z Lazio jedynie o pieniądze i honor, straciła już bowiem szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Ten przedostatni mecz w tych rozgrywkach w tym sezonie Legia przegrała 0:2.