17 zatrzymanych kibiców Lazio. Awantura pod hotelem

Wczoraj późnym wieczorem policja zatrzymała pod jednym z warszawskich hoteli grupę kibiców z Rzymu, którzy przyjechali na dzisiejszy mecz z Legią
Policja nie chce zdradzić, co konkretnie wydarzyło się pod hotelem. Nie informuje nawet, o jakie miejsce chodzi. - Mogę powiedzieć jedynie, że dostaliśmy wezwanie do awantury. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia - mówi st. asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Wiadomo zatem tylko tyle, że grupa kibiców z Rzymu brała udział w awanturze. 17 z nich zostało zatrzymanych. Na jakiej podstawie? Jakie mieli popełnić przestępstwo lub wykroczenie? Na te pytania rzecznik nie odpowiada.

Nieoficjalnie wiemy, że chodzi o hotel w ścisłym centrum stolicy, a przebieg zdarzenia został zarejestrowany na kamerach monitoringu. Doszło tam do przepychanek. Z kim? Tego nie wiadomo, bo do policji nie zgłosiła się żadna pokrzywdzona osoba. Rzymscy kibole zostali więc zatrzymani za zakłócenie porządku publicznego. Policja znalazła przy nich m.in. kastety, noże, ochraniacze na zęby. Jedna z osób miała przy sobie także siekierę.

Legia Warszawa podejmuje dziś wieczorem Lazio Rzym na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Stołeczna drużyna straciła już szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej.