Legia szuka wzmocnień w obronie. Na liście życzeń zawodnik Steauy Bukareszt

PRZEGLĄD PRASY. Legia Warszawa zainteresowana piłkarzem Steauy Bukareszt, Danielem Georgievskim - informuje ?Przegląd Sportowy?. Macedończyk jest podstawowym obrońcą drużyny, która we wrześniu pozbawiła Legii gry w Lidze Mistrzów. Do zespołu mistrza Polski może przejść już zimą.


Georgievski nie byłby drogi - w czerwcu kończy się jego kontrakt z mistrzem Rumunii, klub być może wypuściłby go nawet za darmo. Problemem mogłaby być jednak jego pensja - w Bukareszcie zarabia 350 tys. euro rocznie. Legia musiałaby zaoferować mu co najmniej takie same pieniądze. Gdyby tak się stało, Macedończyk byłby jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Polsce.

Jeśli "Wojskowi" zdecydują się z piłkarzem negocjować - muszą się spieszyć. Jak informuje "Przegląd Sportowy" w kolejce po niego ustawiły się już Eintracht Frankfurt i kilka klubów z Turcji.

Georgievski to podstawowy gracz Steauy - w tym roku wystąpił we wszystkich 10 meczach na arenie międzynarodowej, tylko raz opuścił boisko przed czasem. Jest reprezentantem kraju. Występuje na prawej obronie, choć równie dobrze może zagrać na każdej innej pozycji w formacji defensywnej. Legia na prawej obronie ma już klasowych graczy - Jakuba Rzeźniczaka, Bartosza Bereszyńskiego i Łukasza Brozia. Ten pierwszy częściej jednak występuje na środku, "Bereś" z kolei już niedługo może opuścić klub. Georgievski mógłby być dla niego alternatywą.

Więcej znajdziesz na Facebooku Warszawa.sport.pl