Legia obserwuje bramkarza Dolcanu Rafała Leszczyńskiego. Zastąpi Duszana Kuciaka?

PRZEGLĄD PRASY. Trener bramkarzy Legii Krzysztof Dowhań z trybun oglądał grę Rafała Leszczyńskiego podczas sobotniego meczu Dolcanu Ząbki z Olimpią Grudziądz (2:1). Mistrz Polski jest zainteresowany pozyskaniem 21-letniego bramkarza - informuje ?Przegląd Sportowy?.


Klub z Łazienkowskiej szuka bramkarza, bowiem w czerwcu przyszłego roku kończy się kontrakt Wojciechowi Skabie i nie zostanie przedłużony. Niewykluczone, że zimą lub latem za granicę wyjedzie podstawowy bramkarz Duszan Kuciak, dlatego do Legii miałby trafić Leszczyński, który niedawno otrzymał powołanie do kadry od nowego selekcjonera Adama Nawałki.

Wychowanek Olimpii w listopadzie 2010 roku przebywał w Legii na kilkudniowych testach. - Teraz to zupełnie inny chłopak. Widać po nim tych kilkadziesiąt meczów w I lidze. Z Olimpią nie miał za dużo pracy. Wszystko, co musiał obronić, obronił. Fajnie pokazywał się do gry kolegom. Kiedy była potrzeba, z taką samą swobodą używał przy wybiciach piłki obu nóg. To duży atut. Jeżeli chodzi o straconą bramkę, to Rafał nie miał żadnych szans, ale i tak zachował się dobrze. Nie pierwszy raz widziałem go w akcji. Obserwowałem już kilka spotkań ligowych z jego udziałem - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Dowhań.

Kontrakt Leszczyńskiego z Dolcanem wygasa za dwa lata. Według menedżera Marka Jóźwiaka wartość 21-letniego bramkarza wynosi ok. 500 tys. zł.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Czy Legii przydałby się bramkarz Dolcanu Rafał Leszczyński?