Ekstraklasa Power Ranking. Legia tragedia. Piast w lesie. Górnik potknął się na "Pasach"

Zmiana warty w ekstraklasie? Czołowe drużyny dostały lekcję gry od beniaminków. Mistrz Polski klęknął przed Zawiszą, a Górnik przegrał z Cracovią. Gdzie jest Piast, który kilka miesięcy temu reprezentował Polskę w pucharach?
miejscedrużyna/formatrendkomentarz
1 Cracovia
+2 Przyjemnie patrzy się na grę Cracovii. Dobra organizacja gry w zestawieniu z indywidualnymi popisami Ntibazonkizy, Nowaka i Stebleckiego dają receptę na sukces. Niektórzy twierdzą, że zespół Stawowego powalczy o puchary.
2 Pogoń
+3 Pogoń zmiotła Piasta już w pierwszej połowie. Litościwie po przerwie nie strzelała dalej, zostawiając sobie naboje na kolejny mecz. Robak w kadrze Nawałki? Poczekajmy na powołania.
3 Wisła
+1 Nie wszystko w meczu z Widzewem wychodziło piłkarzom Smudy. A jednak potrafili efektownie wygrać. No ale przy podaniach, które serwuje ostatnio Garguła, po prostu nie wypada nie strzelać.
4 Górnik
-3 Smutny piłkarz gra słabiej. Potwierdzili to górnicy, którzy na pewno tęsknić będą za swoim trenerem. Przed nowym szkoleniowcem duże wyzwanie. Bo w Zabrzu chcą walczyć o najwyższe laury, a skład wcale nie powala.
5 Zawisza
+1 Właściciel klubu po meczu mówił o adoptowaniu jednego ze swoich piłkarzy. To wystarczy za komentarz do tego, co Zawisza zrobił z mistrzem Polski. Pod ciężarem bydgoskiego miecza klękały kolejno Wisła, Śląsk i Legia. Brawo!
6 Legia
-4 Jeśli tak gra zespół, który pchał się do Ligi Mistrzów, to należy dziękować niebiosom, że tam się nie dostał. W Warszawie muszą się obudzić, bo ten sezon może zakończyć się katastrofą.
7 Ruch
+1 Trzy gole Janoszki w Kielcach! Chciałoby się, żeby każdy piłkarz w ten sposób negocjował swój kontrakt. Ruch u wrót czołowej ósemki.
8 Jagiellonia
+1 Świetnie przygotowana taktyka i dwie zabójcze kontry + geniusz bramkarski Barana. Wszystko to złożone w całość wystarczyło, by w Białymstoku ograć dawno niepokonanego Lecha.
9 Lech
-2 Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w Poznaniu wszystko jest na dobrej drodze, żeby doskoczyć do czołówki. Lech wciąż jednak bliżej ma do 10. niż do 1. miejsca w tabeli...
10 Korona
--- Hiszpański trener zaczął dobrze, a nawet bardzo dobrze. Po nieudanym meczu w Szczecinie w tryby kieleckiej maszyny dostał się jednak piasek, który zatrzymał dobrze pracujące elementy. Na jak długo?
11 Śląsk
+1 Właśnie po to są mecze z ligowymi autsajderami, żeby wygrać wysoko i poprawić morale w kryzysowym momencie. Nie każdy potrafi to zrobić z taką gracją jak Śląsk, który pokazał, że wciąż wiele może i ma spory potencjał.
12 Zagłębie
-1 - Mamy problem w defensywie - narzekał po przegranej z Lechią trener Lenczyk. Mecz pokazał, że przed doświadczonym szkoleniowcem jeszcze baaardzo dużo pracy.
13 Lechia
+1 Z młodymi tak już jest, że zawsze dużo chcą, a rzadko im to dobrze wychodzi. Tym razem jednej z najmniej doświadczonych drużyn w ekstraklasie się udało. - Odzyskaliśmy wenę - mówi Michał Probierz.
14 Piast
-1 Mina trenera gliwiczan z końcówki pierwszej połowy meczu w Szczecinie zastąpiłaby tysiąc słów komentarza. Piast się pogubił. Piłkarze Brosza są w lesie. Czy szybko wrócą na dobrą drogę?
15 Widzew
--- Widzew ustabilizował formę. W trzech ostatnich meczach tracił zawsze po trzy gole. Chyba jednak nie o taką stabilizację chodziło władzom klubu przy zatrudnianiu nowego trenera.
16 Podbeskidzie
--- Żeby nie popaść w depresję w Bielsku-Białej powinni cały czas mieć przed oczami tabelę z punktami podzielonymi już na pół. Tylko w ten sposób dostrzec można nadzieję.


UWAGA: W Power Rankingu o pozycji zespołu decyduje jego ostatnia forma, a także wypadkowa wyników i możliwości kadrowych. Nie zgadzasz się z powyższym zestawieniem? Zapraszam do komentowania.

Możesz też wysłać uwagi na maila: przemyslaw.piotrowski@agora.pl

Zajrzyj do poprzedniego Power Rankingu »