Ręka, noga, mięsień na ścianie... 16 kontuzjowanych legionistów w tym sezonie

Trener Legii Jan Urban ma coraz większe problemy z układaniem składu. Wobec nawarstwienia kontuzji mistrzom Polski zdarza się, że nie mogą zapełnić ławki rezerwowych. Którzy piłkarze Legii są lub byli w tym sezonie kontuzjowani i co im dolegało?


Inaki Astiz (obrońca)

Pod koniec poprzedniego sezonu zgłosił przepuklinę. W lipcu przeszedł zabieg. Już trenuje, nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Bartosz Bereszyński (obrońca)

W spotkaniu z Molde 7 sierpnia naderwał mięsień przywodziciel. Z urazem zagrał jeszcze w meczu ze Steauą. Wrócił do gry w październiku najpierw w rezerwach, a w niedzielę zastąpił Łukasza Brozia w spotkaniu z Lechem w Poznaniu.

Łukasz Broź (obrońca)

Rozciął głowę w zderzeniu z Jakubem Koseckim w meczu z Lechem. Lekarze założyli mu 8 szwów. Nie zagra w dwóch najbliższych meczach Legii z Zawiszą i Zagłębiem.

Władimir Dwaliszwili (napastnik)

Naciągnął mięsień przed meczem z Lazio Rzym. Przerwa w grze - kilka dni; już gra.

Michał Efir (napastnik)

W lutym zerwał więzadła krzyżowe (trzeci raz w karierze), wyleczył się po siedmiu miesiącach. W niedzielnym meczu trzecioligowych rezerw z drugą drużyną Widzewa naderwał mięsień dwugłowy. Przerwa potrwa trzy tygodnie.

Tomasz Jodłowiec (obrońca)

W sierpniu doznał urazu mięśnia uda. Przerwa w grze trwała kilka dni, nie zagrał w rewanżu ze Steauą.

Dossa Junior (obrońca)

Naciągnął mięsień czworogłowy uda przed meczem z Górnikiem Zabrze (22 września). Przerwa trwała kilka dni, już gra.

Jakub Kosecki (pomocnik)

Naderwał więzadło piszczelowo-strzałkowe w meczu ze Steauą w sierpniu, uraz odnowił się w spotkaniu z Górnikiem Zabrze (22 września). Wrócił do gry w poprzedniej ligowej kolejce na mecz z Piastem Gliwice. Z powodu wstrząśnienia mózgu doznanego w meczu z Lechem nie wystąpi w środę w Bydgoszczy.

Duszan Kuciak (bramkarz)

Po rewanżowym meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt (27 sierpnia) ogłosił, że ma uszkodzoną łękotkę. Przeszedł zabieg artroskopii kolana. Już trenuje. Wróci do gry prawdopodobnie 23 listopada na mecz z Pogonią Szczecin.

Daniel Łukasik (pomocnik)

W lipcu doznał urazu mięśnia czworogłowego. W ubiegłym tygodniu odnowił mu się uraz kolana - uszkodzenie łękotki. Konieczny jest zabieg artroskopii kolana.

Henrik Ojamaa (pomocnik)

Miał kontuzję mięśnia na zgrupowaniu w Austrii. Przerwa trwała dwa tygodnie.

Miroslav Radović (pomocnik)

Na początku października doznał kontuzji mięśnia krawieckiego. W ubiegły czwartek złamał w windzie kość śródręcza. Może wróci do gry 23 listopada na mecz z Pogonią Szczecin.

Marek Saganowski (napastnik)

Zerwał więzadła w kolanie po faulu Jakuba Tosika (Jagiellonia). Wróci do gry za pół roku.

Marko Suler (obrońca)

Doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda podczas zgrupowania Legii w Austrii. 13 września - uraz mięśni brzucha. Za wpis na Twitterze kwestionujący opiekę medyczną w klubie został ukarany finansowo i usunięty do rezerw.

Jakub Wawrzyniak (obrońca)

Doznał kontuzji uda podczas meczu eliminacji MŚ 2014 z Czarnogórą. Przerwa w grze trwała miesiąc.

Michał Żyro (pomocnik)

Na początku meczu z Trabzonsporem w ubiegłym tygodniu doznał kontuzji łydki. Czeka go operacja, w tej rundzie już nie zagra.