Legia, Polonia, reprezentacje, maraton, gonitwa, rolki i ultimate. Wybierz sportowe wydarzenie września w Warszawie [SONDAŻ]

Wrzesień obfitował w imprezy sportowe w Warszawie. Z kilkunastu wybraliśmy dziesięć, które powalczą o tytuł sportowego wydarzenia miesiąca w stolicy. Głosować można do niedzieli do godz. 12.
Poniżej przedstawiamy dziesięć propozycji, które walczą w plebiscycie na sportowe wydarzenie września w Warszawie. O wynikach zadecydujecie wy, a głosować możecie do niedzieli 6 października do godz. 12.

We wrześniu Legia rozegrała cztery mecze w ekstraklasie i wszystkie wygrała (z Koroną, Górnikiem, Jagiellonią i Śląskiem). Legioniści imponowali szczególnie skutecznością - strzelili 12 goli i są liderem ligowej tabeli.

Jeszcze lepsze wyniki zanotowała grająca w IV lidze Polonia. We wrześniu wygrała wszystkie sześć meczów i z bilansem bramek 17:1 jest wiceliderem grupy północnej.

Warszawa nie dość, że ma dwa maratony, to ten wrześniowy jest największym w Polsce. 35. edycję Maratonu Warszawskiego ukończyło 8506 biegaczy. Taki wynik daje stołecznej imprezie miejsce w pierwszej piętnastce największych maratonów w Europie. A bieg wygrał Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo, który dystans przebiegł w czasie 2.10:34 godziny.

Aż cztery reprezentacje Polski grały swoje mecze we wrześniu w Warszawie. Najpierw na Stadionie Narodowym polscy piłkarze zremisowali z reprezentacją Czarnogóry 1:1. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski. Na stadionie przy Konwiktorskiej nasi rugbiści pokonali Szwedów w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 30:9. Natomiast tydzień później na tym samym obiekcie zadebiutowała reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim. Polacy przegrali z Holendrami 14:37.

To nie był jeszcze koniec międzynarodowych zmagań w stolicy. Na Torwarze reprezentacja Polski w tenisie walczyła o awans do elitarnej grupy światowej z Australią. Naszej ekipie nie mógł pomóc kontuzjowany Jerzy Janowicz. Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali 1:3. W zespole gości zagrał m.in. były numer 1 światowego rankingu Leyton Hewitt.

Najważniejsza gonitwa sezonu na torze wyścigów konnych na Służewcu zakończyła się niespodzianką. Wygrał ją zaledwie 18-letni dżokej Szczepan Mazur na koniu Patronus, faworyt i ubiegłoroczny zwycięzca Camerun był dopiero szósty. Wielką Warszawską obejrzało kilka tysięcy widzów.

Mniej osób dopingowało zawodników podczas innego wyścigu - na rolkach, ale emocji tu również nie brakowało. O zwycięstwo na dystansie maratońskim w Roller Cup w Wilanowie do samego końca walczyło dwóch zawodników z jednego teamu: Bartosz Chojnacki i Wojciech Baran. Wygrał ten pierwszy o dosłownie pół koła.

Niespodzianką zakończył się również finał Warszawskiej Ligi Ultimate. Lepsi w rzucaniu i łapaniu latających dysków frisbee byli MuJAHedini Dysku, którzy pokonali faworyta Grandmaster Flash 17:11. To pierwszy tytuł mistrza Warszawy na koncie MuJAHedinów.Sportowym wydarzeniem września w Warszawie był: