Specjaliści z Legii Warszawa zjeżdżają do Zagłębia Sosnowiec. Ważne wydarzenie na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec przygotowuje się do pierwszego naboru piłkarzy, który odbędzie się według zasad i wytycznych Legii Warszawa.
Zagłębie i Legia są klubami partnerskimi od czerwca tego roku. Współpraca zakłada m.in., że w Sosnowcu będą szkolić na warszawską nutę. Gdy spojrzy się na ilość i jakość młodych zawodników, którzy uczą się grać w piłkę w Legii, to wypada temu pomysłowi tylko przyklasnąć.

W najbliższy weekend na Stadionie Ludowym odbędzie się pierwszy nabór dla dzieci z roczników od 2001 do 2007. - Akcja jest bardzo dobrze i mocno rozreklamowana. Informacje o naborze dotarły do szkół. Reklamy znalazły się też na ulicach Sosnowca. Trudno przesądzać ile dzieciaków skorzysta z naszego zaproszenia. Mailem otrzymaliśmy dotąd 110 zgłoszeń - mówi SLASK.SPORT.PL Jarosław Wojciechowski, były piłkarz i trener w Akademii Legii Warszawa, a dziś trener koordynator w Zagłębiu Sosnowiec.

Nabór odbędzie się pod okiem i przy współpracy specjalistów z Legii. Swój przyjazd awizują m.in. Jarosław Wójcik - trener koordynator Akademii Legii Warszawa oraz Tomasz Grudziński - specjalista od przygotowania kondycyjnego.

- Skupimy się na pracy od podstaw z dziećmi w wieku od 7 do 13 roku życia. Uważam, że tutaj wspólnymi siłami możemy wiele osiągnąć. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, wdrożymy nowy system pracy - dodaje Wojciechowski.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdziecie tutaj.