"Niepokonane miasto, niepokonany klub". Zwycięstwo rugbistów Legii

W swoim ligowym debiucie rugbiści Legii zdemolowali RK Wrocław 72-0. Efektowne zwycięstwo podopiecznych Marcina Danieluka oglądało około 400 kibiców, a wśród nich prezes Legii Bogusław Leśnodorski.


Rugbiści Legii w sobotę o godz. 13.30 na stadionie AWF przy ul. Marymonckiej nie dali szans beniaminkowi z Wrocławia. Po pierwszej połowie prowadzili 36-0. Po przerwie dołożyli drugie tyle punktów i w swoim debiutanckim meczu w II lidze odnieśli pewne zwycięstwo.

- Mogli im dać zdobyć chociaż jeden punkt. Biedni, nawet nie potrafią wyjść z własnej połowy - żałowała drużyny gości pod koniec drugiej połowy damska część publiczności. - Nie narzekajcie - odpowiedział stanowczo siedzący obok mężczyzna.

W sobotę na debiutanckim meczu legijnej sekcji rugby pojawił się Bogusław Leśnodorski. Prezes Legii nie dotrwał do końca spotkania. Oglądał tylko pierwszą połowę. Ale należy wspomnieć, że frekwencja nie zawiodła. Całe spotkanie przyciągnęło na stadion około 400 kibiców.

Po ostatnim gwizdku rugbiści przybili "piątki" z rywalami, zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. A na koniec odśpiewali znaną legijną przyśpiewkę "Niepokonane miasto, niepokonany klub".- W tej chwili mamy ponad 60 rugbistów. Cele są jasne - mistrzostwo Polski i wychowanie jak najwięcej młodych zawodników - powiedział trener legionistów. - Mam nadzieję, że klub będzie na tyle sprawnie funkcjonował, że za parę lat zaczniemy grać w europejskich pucharach - dodał.

- Rozwój legijnej sekcji rugby jest realny - podkreślił Danieluk. - Popatrzmy na futbol amerykański, który w naszym kraju ostatnio bardzo się rozwinął. Chłopaki robią tam kawał dobrej roboty. Trzeba na nich się wzorować i działać nowocześnie, a nie na starych skostniałych zasadach - zakończył.

W następną niedzielę rugbiści Legii pojadą do Nowego Sącza, gdzie zagrają z ekipą Biało-Czarnych.

Podyskutuj z autorem na twitterze  »