Transfery. Zła wiadomość dla Legii Warszawa ws. Felipe Caicedo. Espanyol: To koniec naszych transferów

We wtorek polskie i hiszpańskie media obiegła sensacyjna wiadomość o zainteresowaniu Legii Warszawa Felipe Caicedo. Klub Ekwadorczyka wydał jednak oświadczenie w którym zakomunikował, że nie przeprowadzi już żadnych transferów.
Duże znaczenie dla ewentualnego transferu Caicedo do Legii miały rozmowy Espanyolu z katarskim Al-Rayyan. Katalończycy już wcześniej porozumieli się z Sergio Garcią w sprawie transferu latem (kończy mu się wtedy kontrakt). Espanyol chciał go wykupić już teraz, ale Katarczycy nie przyjęli oferty.

Caicedo obecnie jest w konflikcie z trenerem Quique Sanchezem Floresem. Interesowały się nim m.in. Villarreal (gdzie miał zastąpić sprzedanego do Chin Alexandre Pato) czy mistrz Anglii Leicester City, ale okno transferowe w tych krajach jest już zamknięte. W Polsce dopiero się otworzyło i potrwa do końca lutego.

- Myśleliśmy o nim, ale nie z naszej winy nie udało nam się jeszcze tego sfinalizować. Nie są to łatwe rozmowy, taki piłkarz ma wiele propozycji, również tych z dalekiego wschodu, z którymi nie jesteśmy w stanie finansowo konkurować. Jeszcze oficjalnie nie podpisał z nikim nowej umowy i jest zainteresowany zmianą klubu. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy - powiedział na łamach Legia.net Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Legii.

- Nie dostałem żadnego telefonu ani żadnej oferty z Legii Warszawa. Nie ma tematu. Jestem jego agentem i nic do mnie nie dotarło, pierwszy raz o tym słyszę. Zresztą, Felipe i tak nie chce grać w Polsce. Jadłem dzisiaj z nim obiad i mówię do niego, że pojawiają się informacje, że chcą go w Polsce. On na mnie spojrzał i powiedział: "Polska? Gdzie to kur... jest? Mam tam grać? Chyba oszalałeś!". Caicedo miał oferty z Brazylii, Rosji, Ukrainy, od jednego z tureckich klubów grających w Lidze Mistrzów... Dlaczego miałby chcieć grać w Polsce? On tego po prostu nie chce! - powiedziałw rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Paco Durán, agent Caicedo reprezentujący go na hiszpańskim rynku. - Nie mam już na to wpływu - tak skomentował sytuację z Caicedo na Twitterze Bogusław Leśnodorski, prezes Legii.

Caicedo w barwach Espanyolu rozegrał 74 spotkania. Zdobył w nich 22 bramki. Grał w takich klubach jak FC Basel, Manchester City, Sporting czy Lokomotiw Moskwa. W reprezentacji Ekwadoru zagrał w 63 meczach i strzelił 21 goli.Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach