Ekstraklasa. Aleksandar Prijović kontuzjowany. Czy zdąży na Ajax?

Aleksandar Prijović doznał kontuzji obojczyka i nie wiadomo w jakiej formie wróci na mecze z Ajaksem w Lidze Europy - informuje "Przegląd Sportowy".
Prijović nabawił się urazu podczas piątkowego treningu w czasie gry w siatkonogę. Przebił piłkę na drugą stronę efektowną przewrotką, ale upadł na obojczyk. Napastnik ma nie trenować co najmniej do końca stycznia, a rehabilitacja może przedłużyć się o kolejne dwa-trzy tygodnie. Legia nie poinformowała o kontuzji ze względu na prośbę piłkarza, który nie wyklucza odejścia z klubu zimą. Takie informacje nie poprawiają jego sytuacji. Więcej w "PS".

Legia zagra dwumecz z Ajaksem w 1/16 finału Ligi Europy 16 i 23 lutego. Nie wiadomo czy Prijović w nim wystąpi nie tylko ze względu na kontuzję, ale również fakt, że dostał ofertę z Chin (więcej tutaj). Dla Legii może to być spory problem, bo praktycznie przesądzone jest już odejście Nemanji Nikolicia (prawdopodobnie do Chicago Fire).

Legia szuka już następcy Nikolicia. Jest zainteresowana Azdrenem Llullaku z rumuńskiego Gaz Metan, którego obserwuje również Lech Poznań (więcej tutaj). Innym kandydatem jest Michal Duris z Viktorii Pilzno (więcej tutaj).Najdroższy piłkarz na świecie nie wierzy, że Lewandowski zarabia jeszcze więcej od niego