Nikolić znów skuteczny, Jodłowiec wciąż słaby. Legia zremisowała z Wisłą Płock [OCENY]

Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Wisłą Płock w meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Jacka Magiery za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 3+. Bezradny przy kapitalnym uderzeniu Dominika Furmana. W pierwszej połowie doskonale zatrzymał za to Jose Kante w sytuacji sam na sam. Można zastanawiać się czy Malarz mógł zrobić więcej przy bramce Kamila Sylwestrzaka, kiedy odbił przed siebie rzut wolny wykonywany przez Furmana.

Bartosz Bereszyński - 5. Kolejny doskonały mecz 24-latka. Bezłędny w obronie, bardzo aktywy w ofensywie. Zaliczył asystę przy golu Kaspera Hamalainena.

Michał Pazdan - 5. Spokój, opanowanie, doświadczenie, jakość. Reprezentant Polski zagrał bardzo dobry mecz, wygrał niemal wszystkie pojedynki.

Jakub Rzeźniczak - 3+. Dobry w obronie, chociaż nie ustrzegł się kilku drobnych wpadek. Często starał się wprowadzać piłkę do gry, momentami zdarzało mu się robić to zbyt nerwowo i niedokładnie.

Łukasz Broź - 3. Chociaż podobnie jak Bereszyński zanotował asystę (przy trafieniu Nikolicia), to w obronie popełnił jednak kilka prostych błędów. Od zagrania Kante między nogami Brozia rozpoczęła się bramkowa akcja gości.

Tomasz Jodłowiec - 1. Dużo strat, niedokładnych podań, często spóźniony i niezdecydowany. Zdecydowanie najgorszy z legionistów.

Thibault Moulin - 4. W obliczu bardzo słabego meczu Jodłowca, Francuz w obronie musiał pracować za dwóch. I wychodziło mu to całkiem dobrze. Moulin często odbierał piłkę, wygrywał pojedynki w środku pola.

Michał Kucharczyk - 1. Słaby w ataku, często spóźniony w obronie do asekuracji Bereszyńskiego. Przy okazji akcji ofensywnych popełnił kilka prostych błędów technicznych lub niedokładnych podań.

Vadis Odjidja-Ofoe - 4. Co prawda nie strzelił gola, ani nie zanotował asysty, ale po ra kolejny należał do najlepszych piłkarzy na boisku. Niemal każda ofensywna akcja Legii przechodziła przez niego. Ofoe nadawał tempo grze mistrzów Polski, miał kluczowe podanie przy asyście Bereszyńskiego.

Kasper Hamalainen - 3. W pierwszej połowie zaliczył kilka zagrań na jeden kontakt, które przyspieszały ataki Legii. Po przerwie strzelił co prawda gola na 2:0, ale swoją postawą nikogo na kolana na pewno nie rzucił.

Nemanja Nikolić - 5. Stary, dobry Nikolić, który jedną okazję strzelecką potrafi zamienić na gola. Reprezentant Węgier był bardzo aktywny, często pokazywał się do gry i z dala od pola karnego robił wolną przestrzeń kolegom z drużyny.

Aleksandar Prijović, Waleri Kazaiszwili - grali za krótko, by ich ocenić.