Legia organizuje pierwszy na świecie turniej klubów piłkarskich w FIFĘ!

Manchester City, Schalke 04 Gelsenkirchen, Sporting CP, Ajax Amsterdam, Valencia, VfL Wolfsburg, Paris Saint-Germain - te kluby, a konkretnie przedstawiciele ich sekcji e-sportowych, pojawią 5 i 6 listopada w Warszawie, by zmierzyć się w FIFA 17. To pierwszy tego typu turniej na świecie. Jego organizatorem jest Legia Warszawa, która również wystawi swojego zawodnika.
Choć Legia nie miała wcześniej sekcji e-sportowej, to od kilku miesięcy wiadomo było, że rozważa jej założenie. Pierwszym krokiem do jej powstania ma być turniej w jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie - FIFA17, który rozegrany zostanie w weekend (5 i 6 listopada) na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

- Po raz pierwszy na świecie na turniej sportu elektronicznego przyjedzie tak wiele oficjalnych drużyn czołowych, światowych klubów piłkarskich - mówi Wiktor Cegła, dyrektor marketingu Legii Warszawa. - Jest to efekt naszych wielomiesięcznych wysiłków, konsultacji i dialogu z przedstawicielami klubów zagranicznych, które pragną rozpocząć działania w przestrzeni e-sportu.

W pierwszych tego typu zawodach na świecie udział wezmą przedstawiciele sekcji e-sportowych takich klubów jak: Manchester City, Schalke 04 Gelsenkirchen, Sporting CP, Ajax Amsterdam, Valencia, VfL Wolfsburg i Paris Saint-Germain. Swojego reprezentanta wystawi też Legia. Na razie nie chce podać nazwiska gracza, ale serwisy branżowe spekulują, że będzie nim Michał "sroka" Srokosz, jeden z najlepszych zawodników FIFA w naszym kraju.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 13. Rozgrywany będzie równocześnie na czterech konsolach, a mecze odbywać się będą w systemie każdy z każdym. Po siedmiu kolejkach rozpocznie się faza pucharowa, gdzie przegrany będzie odpadał z turnieju. Wielki finał turnieju, którego pula nagród wyniesie 3,5 tys. euro, zaplanowany został na niedzielę (ok. godz. 13.30).

Imprezę poprowadzi spiker Legii Łukasz "Juras" Jurkowski. Zmagania graczy będzie można śledzić na żywo przez platformę Twitch.tv, a komentarz z całego wydarzenia będzie prowadzony w języku polskim i angielskim.

Więcej informacji o Legia e-Sports Cup 2016 na Legia.com.

Wybrano "Złotego Chłopca"! Oto talenty na miarę Messiego czy Aguero