Nemanja Nikolić w kadrze Węgrów na Euro 2016

Napastnik Legii Warszawa i król strzelców ekstraklasy w sezonie 2015/16 Nemanja Nikolić znalazł się w 23-osobowej kadrze reprezentacji Węgier na turniej finałowy Euro 2016 we Francji.
Trener Bernd Storck ogłosił ostateczną kadrę reprezentacji Węgier na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 10 czerwca we Francji. Na liście znalazło się miejsce dla snajpera Legii, który w barwach warszawskiego klubu we wszystkich rozgrywkach zdobył 36 bramek.

Nikolić - mimo świetnej skuteczności w klubie - w kadrze narodowej był zazwyczaj zawodnikiem rezerwowym. W eliminacjach do Euro 2016 pojawił się na boisku w dziewięciu meczach, w których nie zdobył żadnej bramki. W historii swoich występów w reprezentacji rozegrał 15 meczów i strzelił trzy gole.

Poza nim niemiecki selekcjoner Węgrów powołał dwóch piłkarzy, którzy w ostatnim sezonie występowali w ekstraklasie: Richarda Guzmicsa z Wisły Kraków oraz Gergo Lovrencicsa z Lecha Poznań.

W sumie pięciu piłkarzy Legii weźmie udział w mistrzostwach Europy. Poza Nikoliciem będą to: Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec (Polska) oraz Ondrej Duda (Słowacja). Warszawski klub za jeden dzień udziału każdego piłkarza w mistrzostwach otrzyma 5800 euro.Tych pechowców Adam Nawałka nie zabiera na Euro 2016 [ZOBACZ]


Zdjęcie LANKI UMBRO AURORA FG 81024UDRD Zdjęcie LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR 81131UDRH Zdjęcie LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR 81131UDY7
LANKI UMBRO AURORA FG 81024... LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR ... LANKI UMBRO CLASSICO 4 HGR ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info