Stanisław Czerczesow odejdzie? Adrian Gula alternatywą Legii

Nie wiadomo, czy Stanisław Czerczesow poprowadzi Legię w przyszłym sezonie. Rosjanin ma oferty z Rosji i Austrii. Alternatywą dla niego ma być Słowak Adrian Gula, z którym warszawski klub odbył pierwsze rozmowy - podaje Legia.Net.
Obecnym szkoleniowcem Legii interesuje się rosyjski Spartak Moskwa, ale też austriacki Red Bull Salzburg. Wcześniej media donosiły, że Czerczesow mógłby przejść m.in. do Rubina Kazań i Lokomotiwu Moskwa.

53-latek na konferencji prasowej kończącej miniony sezon przyznał, że być może odejdzie z Legii. Decyzja ma zostać podjęta do końca maja, bo właśnie na ten termin umówił się z właścicielami klubu z Łazienkowskiej.

Według Legia.Net warszawski klub rozmawia z potencjalnym następcą, którym jest Adrian Gula. 40-letni Słowak od 2013 roku pracuje z MSK Żylina, gdzie zajmował w lidze kolejno: dziewiąte, drugie i piąte miejsce. W minionym sezonie był bliski zakwalifikowania się do fazy grupowej Ligi Europy, ale jego zespół odpadł z Athletic Bilbao przez gorszy bilans bramek strzelonych na wyjeździe.

Sam Gula nie komentuje szerzej tematu pracy w Legii, choć też temu nie zaprzecza. - Przede wszystkim jestem jeszcze na wakacjach. Legia to duży klub, szczególnie w tym regionie - powiedział.

Czerczesow do Legii trafił w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem zdobył mistrzostwo Polski.Malediwy, Santoryn, Turcja. Legioniści na zasłużonych wakacjach [GALERIA]