Legia nie miała żadnych atutów. Nawet obrona kompletnie zawiodła [OCENY]

Legia Warszawa w eksperymentalnym składzie przegrała w Gdańsku z Lechią 0:2. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Stanisława Czerczesowa za to spotkanie w skali 1-6.
Arkadiusz Malarz 3. Gdy trzeba było złapać lub wypiąstkować dośrodkowania, robił to pewnie. W decydujących momentach nie uratował Legii, bo nie miał jak. Przy doskonałym uderzeniu Sławomira Peszki z 20. minuty był bez szans, a przy bramce Krasicia miał utrudnione zadanie, bo piłkę zasłaniał Hlousek.

Artur Jędrzejczyk 1. Często brakowało mu koncentracji. Nie popisał się przy drugiej bramce dla Lechii, kiedy dał dużo swobody asystującemu Peszce. Jakby tego było mało, jego udane wejścia ofensywne można było policzyć na palcach jednej dłoni.

Igor Lewczuk 1. Fatalne spotkanie dzisiejszego kapitana Legii. To po jego zbyt krótkim wybiciu piłki Sławomir Peszko zdobył bramkę na 1:0. W 63. minucie chciał nerwowo naprawić swój fatalny błąd. Efekt? Druga żółta kartka, wykluczenie z boiska.

Adam Hlousek 1. Do tej pory grał w Legii jako lewy obrońca, w środę pierwszy raz wystąpił w środku defensywy. I na tej pozycji stracił swój największy atut, jakim jest wybieganie. Czech kiepsko rozpoczął zawody - po jego błędach dwukrotnie groźnie na bramkę Malarza uderzał Flavio Paixao. Dalej prezentował się równie nerwowo.

Tomasz Brzyski 2. Aktywny tylko na początku spotkania. Nie popełniał większych błędów w defensywie, ale też nic nie zaproponował w ataku. Kilkakrotnie miał okazję, by wykazać dośrodkowaniem z rzutów wolnych, ale te rzadko dochodziły do nabiegających kolegów. 34-latek na pozycji lewego obrońcy nie stanowi konkurencji dla Hlouska.

Michał Masłowski 1. To wobec niego kibice Legii przed meczem mieli największe obawy. I kolejny raz się one potwierdziły. Masłowskiego na boisku było mało. Brakowało mu nie tylko agresji, ale też koncentracji. W 43. minuty dostał dobre podanie od Nikolicia, miał wtedy sporo miejsca na to, by dobrze przymierzyć piłkę, ale jego uderzenie znacznie minęło bramkę Lechii.

Guilherme 2. Dopóki miał piłkę, to jego gra nie wyglądała najgorzej. Gdy Lechia atakowała pozycyjnie, to nie był zbyt przydatny. Gubił krycie, łatwo dawał się ograć (np. przy drugiej bramce Krasicia). Środowy mecz pokazał, że jego miejsce jest na skrzydle. Tam powinien zagrać z Pogonią. Problem w tym, że złapał uraz kolana i nie wiadomo, czy uda mu się do niedzieli wyzdrowieć.

Stojan Vranjes 1. Były piłkarz Lechii Gdańsk nie odnajduje się w Legii Warszawa. Trudno wymienić pozytywne zagrania. Vranjes ani w ofensywnie nie potrafił nic zdziałać (jest za wolny), ani w defensywie nie był zbyt przydatny (mało agresji, często spóźniony). Jeśli Tomasz Jodłowiec nie wyzdrowieje, to najprawdopodobniej Bośniak wystąpi w decydującym meczu z Pogonią.

Kasper Hamalainen 2. Przy stanie 0:0 Fin próbował wykreować sytuacje kolegom, brał ciężar gry na siebie, szukał Nikolicia. W dalszej części spotkania zgasł dokładnie tak, jak reszta. Hamalainen jeszcze nie jest tym zawodnikiem, który porwie drużynę do walki, gdy tej kompletnie nie idzie.

Michaił Aleksandrow 2. Bułgar miał pojedyncze błyski, ale to wciąż za mało, by uznać jego występ za udany. Dla skrzydłowego jest to kolejny mecz "pod kreską". Dotychczas nie dał żadnych argumentów na to, by znaleźć się w kadrze Legii na sezon 2016/17.

Nemanja Nikolić 3. Kompletnie odcięty od podań. W 9. minucie dynamicznie wszedł w pole karne Lechii, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać golkipera Lechii. Później przytomnie zagrał do Masłowskiego, ale ten zmarnował to podanie. W dalszej części meczu nie mógł liczyć na wsparcie drugiej linii. Zmieniony w 66. minucie przez Bartosza Bereszyńskiego.

Michał Kopczynski 1. Bardzo zaskakująca zmiana. "Kopa" nie zagrał dobrze, ale wszedł na boisku w sytuacji, gdy cały zespół był kompletnie zrezygnowany i bezradny.

Bartosz Berszyński i Łukasz Broź bez oceny.

Stadiony Z Czuba, czyli najładniejsze gole weekendu, których nie widzieliście [WIDEO]