Hamalainen i ?Kuchy King" rozbili Piasta [OCENY]

Legia Warszawa w jednym z najważniejszych meczów sezonu rozgromiła Piasta Gliwice 4:0 Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Stanisława Czerczesowa za to spotkanie w skali 1-6.
Arkadiusz Malarz: 4+. Pewny punkt drużyny, nie popełnił błędu, przy każdym strzale Piasta dobrze interweniował.

Artur Jędrzejczyk: 4+. Nie dał pograć Mrazowi, który znany jest z akcji ofensywnych. Może już sprawdzać skrzynkę pocztową i czekać na powołanie od Adama Nawałki.

Michał Pazdan: 4+. Znów praktycznie bezbłędny. Nespor to nieprzyjemny zawodnik do krycia, ale Pazdan nie miał problemów z neutralizacją Czecha. Skała.

Igor Lewczuk: 5. Tak samo jak Pazdan - nie do przejścia. Dołożył jednak bramkę, stąd wyższa nota niż jego kolegi z defensywy.

Adam Hlousek: 4+. Minimalnie słabszy od Jędrzejczyka, w pierwszej połowie Piast najczęściej atakował jego stroną. Ale nie pozwolił gościom na zbyt wiele.

Guilherme: 5. Kolejny świetny mecz Brazylijczyka okraszony bramką. Waleczny, kreatywny, niesamowicie pożyteczny dla drużyny. Dostał indywidualnie krycie od Martina Bukaty, ale Słowak nie poradził sobie z tym zadaniem.

Ariel Borysiuk: 4+. Nie dał pograć Vackowi, zagrał pewniej niż w poprzednich spotkaniach, nie tracił tylu piłek.

Tomasz Jodłowiec: 4+. Minimalnie lepszy od Borysiuka, obaj stanowili mur nie do przejścia w środku pola. W porównaniu z poprzednimi meczami był mało widoczny w ofensywie, ale przez to zostawiał więcej miejsca dla Guilherme.

Michał Kucharczyk: 5+. Jego najlepszy występ od miesięcy. Zaliczył dwie asysty, a mógł mieć ich więcej, gdyby Nikolic trafił w sytuacji sam na sam ze Szmatułą. Po prostu "Kuchy King".

Kasper Hamalainen: 5+. Zagrał tak jak w najlepszych spotkaniach w Lechu. Wyglądał świetnie pod względem fizycznym, wyróżniał się boiskową inteligencją. Do końca sezonu już nie wróci na ławkę, zawodnik spotkania.

Nemanja Nikolić: 5. Zdobył bramkę, ale powinien wykorzystać jeszcze jedną sytuację, trochę przekombinował po podaniu Kucharczyka. Świetnie współpracował z Hamalainenem, inteligentnie przepuścił piłkę przy golu Guilherme.

Mihaił Aleksandrow, Michał Masłowski i Stojan Vranjes grali za krótki, żeby ich ocenićJaki był kurs na mistrzostwo? Co łączy ich z supermarketem? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Piaście Gliwice