Puchar Polski. Doskonała obrona Legii i błysk Aleksandara Prijovicia [OCENY]

Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań (1:0) w finale Pucharu Polski rozegranym na Stadionie Narodowym. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Stanisława Czerczesowa za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 4+. Chociaż bramkarz Legii w meczu z Lechem nie miał wielu okazji do wznoszenia się na wyżyny umiejętności, to kilka razy uratował zespół w podbramkowych sytuacjach. Duże słowa uznania za spokój i opanowanie, kiedy w drugiej połowie w jego stronę leciały race z sektora Lecha.

Artur Jędrzejczyk - 4+. Szybkość i siła - to cechy, które charakteryzują reprezentanta Polski. Dzięki jego nieustępliwej postawie na prawej stronie obrony lechici nie byli w stanie zagrozić Legii z lewego skrzydła.

Igor Lewczuk - 5. Bardzo dobry, pewny występ Lewczuka. Środkowy obrońca Legii nie popełnił żadnego błędu, nie dał też pograć Dawidowi Kownackiemu. Znaczna poprawa względem czwartkowej wtopy z Zagłębiem w Lubinie.

Michał Pazdan - 5+. Profesor. Perfekcyjny występ reprezentanta Polski. Dzięki genialnej postawie Pazdana w obronie legioniści kompletnie nie odczuli braku w składzie kontuzjowanego Jakuba Rzeźniczaka.

Adam Hlousek - 5. Kolejny bardzo dobry mecz reprezentanta Czech. Hlousek znakomicie spisywał się w defensywie w pojedynkach ze skrzydłowymi Lecha. Dużo dawał także z przodu często podłączając się do akcji ofensywnych Legii.

Ondrej Duda - 1+. Kolejny, bardzo słaby występ reprezentanta Słowacji. Duda, podobnie jak w meczach ligowych, teoretycznie ustawiony został na skrzydle, ale przez cały pobyt na boisku szukał przestrzeni w środku pola. Pomocnikowi Legii nie wychodziło jednak wiele, nie wykreował żadnej sytuacji kolegom z drużyny. Po przerwie zmieniony przez Guilherme.

Ariel Borysiuk - 3. Przeciętny występ środkowego pomocnika Legii. Borysiuk był niedokładny w rozegraniu, nie odbierał wielu piłek. Zwłaszcza w pierwszej połowie brakowało wprowadzenia spokoju do chaotycznej drugiej linii.

Tomasz Jodłowiec - 4. Jego powrót okazał się zbawienny dla wicemistrzów Polski. Jodłowiec usprawnił drugą linię Legii, starał się wprowadzać w niej spokój. Często też podłączał się do akcji ofensywnych, napędzając ataki warszawian.

Michał Kucharczyk - 3+. Ambitny, waleczny, szybki. Niezły występ skrzydłowego Legii. Kucharczyk wygrał kilka pojedynków na boku, indywidualną akcją potrafił stworzyć przewagę zespołowi Czerczesowa. W decydujących momentach brakowało mu jednak dokładności.

Nemanja Nikolić - 3. Nie był występ wybitny, ale trudno też nazwać go złym. Nikolić walczył ze stoperami Lecha, szukał sobie miejsca na boisku. Ani razu nie dostał jednak dobrego podania od kolegów z drużyny po którym mógłby strzelić gola.

Aleksandar Prijović - 3+. Przez większą część spotkania niewidoczny. Wystarczył mu jednak moment nieuwagi obrony Lecha, by zdobyć piękną bramkę. Serb ze szwajcarskim paszportem Jasmina Buricia pokonał strzałem piętą.

Guilherme, Michaił Aleksandrow, Kasper Hamalainen - grali za krótko, by ich ocenić.Wielkie racowisko, czyli finał Pucharu Polski Lech - Legia [ZDJĘCIA]


Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370 Zdjęcie ADIDAS Krótkie Spodenki/Szorty LEGIA WARSZAWA G72129 Zdjęcie Legia Warszawa torba izotermiczna 3497
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... ADIDAS Krótkie Spodenki/Szo... Legia Warszawa torba izoter...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info