"Ludzie starej daty" i kłęby dymu. Oprawa Legii przed finałem Pucharu Polski [WIDEO]

Transparent z napisem "Ludzie starej daty", dwie kartoniady i pirotechnika złożyły się na oprawę kibiców Legii przed rozpoczęciem finału Pucharu Polski z Lechem Poznań.
Warszawscy fani na finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym przygotowywali się przez kilka tygodni. Przed ostatnimi meczami ligowymi kibice odpowiadający za ruch ultras przy Łazienkowskiej zbierali pieniądze na oprawy na dzień finału. W sumie udało im się zebrać ponad 110 tys. złotych.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem poniedziałkowego finału kibice Legii zaprezentowali pierwszą z opraw. Złożyły się na nią transparent z napisem "Ludzie starej daty", dwie kartoniady i pirotechnika. Efektowne były zwłaszcza kartoniady. Na pierwszej ułożony został rok 1916 nawiązujący do założenia stołecznego klubu. Na drugiej zaś widniał napis "Ultras CWKS".

Kibice Legii odpalili także race oraz inne środki pirotechniczne. Czerne kłęby dymu przez kilka minut unosiły się nad sektorem warszawskich fanów.

W drugiej połowie kibice Legii zaprezentowali drugą oprawę. W jej centralnejczęści znajdował się żołnierz legionów na koniu z szablą w ręku. Po jego lewej i prawej stronie kibice wywiesili transparent z napisem "Honorem legionisty zwycięstwo w walce". Na samej górze trybuny kibice Legii odpalili także raceEkstrafanka, czyli nowy plebiscyt Ekstraklasy [ZDJĘCIA]