Legia wciąż bez kadrowicza. Tomasz Jodłowiec poleciał na konsultacje do Włoch

Tomasz Jodłowiec w niedzielę poleciał do Włoch na konsultację medyczną. Powodem są jego problemy ze ścięgnem Achillesa, których nabawił się w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski.
Jodłowiec ostatni mecz w Legii rozegrał trzy tygodnie temu przeciwko Lechowi Poznań. Potem 30-letni pomocnik udał się na zgrupowanie reprezentacji Polski. Selekcjoner Adam Nawałka sprawdził go w dwóch towarzyskich spotkaniach z Serbią (1:0) i Finlandią (5:0), mimo że piłkarz po meczu z Lechem (2:0) miał krwiaka w okolicach ścięgna Achillesa i narzekał na ból.

Jodłowiec pod koniec marca zagrał w kadrze w obu spotkaniach (w sumie 70 minut), wrócił do klubu, ale nie do treningów. Ostatecznie miał być gotowy na rundę mistrzowską, ale po badaniach - przeszedł je zaraz po powrocie z kadry - okazało się, że jego problemy zdrowotne są poważniejsze, niż przypuszczano.

Ścięgno Achillesa zostało najprawdopodobniej naderwane. Ale klub, by ostatecznie potwierdzić tę diagnozę, w niedzielę wysłał piłkarza jeszcze do Włoch, do rzymskiej kliniki Villa Stuart, z którą współpracuje od trzech lat (leczyli się tam lub przebywali na konsultacjach już m.in. Ondrej Duda, Guilherme, Marek Saganowski, Michał Żyro czy ostatnio Ivica Vrdoljak).

Wciąż nie wiadomo, ile potrwa przerwa Jodłowca. Ale wiadomo, że Stanisław Czerczesow z takiego obrotu sprawy - przed decydującymi meczami w ekstraklasie - nie jest zadowolony. Tym bardziej że lekarzem kadry jest Jacek Jaroszewski, czyli doktor, który odpowiada też na co dzień (razem z Maciejem Tabiszewskim) za zdrowie legionistów.

Ostatnie mecze z Lechią (1:1) i Pogonią (0:0), w których Jodłowiec pauzował z powodu kontuzji, pokazały, że jego brak to dla Legii duże osłabienie. Wcześniej tego nie było widać, bo odkąd Legię objął Czerczesow, to defensywny pomocnik nie zagrał tylko w jednym spotkaniu. Jesienią w Pucharze Polski przeciwko Chojniczance Chojnice, kiedy Rosjanin świadomie dał mu odpocząć.Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]


Zdjęcie Adidas koszulka meczowa domowa Legia Warszawa lw97a Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka polo DLEG19 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa - koszulka RLEG03
Adidas koszulka meczowa dom... Adidas Legia Warszawa - kos... Adidas Legia Warszawa - kos...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info