Radosław Majecki podpisał kontrakt z Legią

16-letni Radosław Majecki podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa. Umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2018 roku - informuje legia.com.
Majecki w towarzystwie menedżerów i prezesa Bogusława Leśnodorskiego podpisał drugą profesjonalną umowę z Legią . Umowa wygaśnie wraz z końcem 2018 roku.

Zawodnik rozpoczął grę w piłkę w Arce Pawłów, później przez trzy lata grał w juniorskich zespołach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 2014 roku trafił do akademii piłkarskiej Legii. Grał w Centralnej Lidze Juniorów, a na początku tego roku poleciał na obóz przygotowawczy z pierwszą drużyną.

Krzysztof Dowhań w rozmowie z legia.sport.pl komplementował zawodnika. - Ma świetne warunki fizyczne, jest bardzo dobry technicznie. Nie stresuje się, że coś źle zrobił, tylko zabiera się do roboty i stara się to poprawić. Nie jest łatwo o celne porównanie, ale myślę, że najbliżej mu do Wojciecha Szczęsnego. Ale spokojnie. Treningi z "jedynką" i mecze z "dwójką" to dla niego na razie optymalne rozwiązanie - ocenia.

Czytaj też: Krzysztof Dowhań: Jeśli będzie słuchał, to w przyszłości się rozwinie

Bramkarz do sezonu przygotowywał się z pierwszą drużyną podczas styczniowych obozów na Malcie. Na tę chwilę jest przypisany do numeru 91. - Chciałbym grać z numerem 30.